Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Świata U18 – Rokycany 2019

📁 Kadra Narodowa, Turnieje 🕔29.maj 2019

#RazemNamalujemySukces – z takim hashtagiem polscy kręglarze wyjechali do czeskich Rokycan na Mistrzostwa Świata. Hasło ma duży związek ze sponsorem, który zdecydował się wesprzeć polskie kręglarstwo klasyczne – marka motiVe firmy Inter-s była obecna z Reprezentacją Polski na Mistrzostwach Świata U18.

Mistrzostwa młodzieżowe były dla nas bardzo udane. W konkurencjach drużynowych poprawiliśmy swoje pozycje z poprzednich mistrzostw. Drużyna dziewcząt zajęła po zaciętej rywalizacji miejsce czwarte a do podium zabrakło niewiele (niecałe czterdzieści kręgli). Pozycja drużyny chłopaków to miejsce szóste – też lepsze niż ostatnio – a do miejsca medalowego strącić było trzeba blisko pięćdziesiąt kręgli więcej.

Mieliśmy mały niedosyt po drużynówkach ale wszystko wynagrodził nam dzień rozgrywania konkurencji tandemów, w których nasz duet Nicoletta Dudziak z Leszna i Nicola Kobiór z Łazisk Górnych zdobyły złoty medal i tytuł Mistrzyń Świata. W tej samej konkurencji nasza para chłopaków Jakub Cwojdziński i Szymon Kosz zdobyli medal brązowy i tytuł II Wicemistrzów Świata.

 

Mieliśmy też się z czego cieszyć w finałach indywidualnych, gdzie Nicola Kobiór zajęła miejsce trzecie, zdobywając medal brązowy i tytuł II Wicemistrzyni Świata.

W kategorii U18 przywieźliśmy więc trzy medale – złoto i dwa brązowe.

Na sukcesy zapracowaliśmy wspólnie – zarówno zawodniczki i zawodnicy, którzy na MŚ pojechali. Należy również zaznaczyć, że w przygotowaniach uczestniczyła szersza grupa, która do końca się wspierała by forma tych, którzy do Czech pojechali była jak najwyższa. Duże uznanie należy się sztabowi trenerskiemu i organizacyjnemu, który pracując w pełni społecznie, pomógł osiągnąć zespołowi taki sukces.

Osobne podziękowania dla firmy Inter-s, która zaufała naszej dyscyplinie i pomogła nam finansowo w naszej wyprawie. Cieszymy się, że mogliśmy odwdzięczyć się tym sukcesem.

Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More