Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Zagrają w finale Ligi Międzyokręgowej

📁 Informacje klubowe 🕔03.marzec 2016

Po pięciu turniejach Ligi Międzyokręgowej młodzi zawodnicy „Polonii 1912” wystąpią w turnieju finałowym tych rozgrywek na kręgielni w Tucholi.

2015-16-ligamiedzyokr-brzesko

Grupa „B” rozgrywek Ligi Międzyokręgowej zakończyła fazę eliminacyjną turniejem na kręgielni w odległym Brzesku. „Poloniści” w składzie dalekim od tego w jakim zaczynali te rozgrywki pojechali do Brzeska by bronić lokaty dającej awans do finałowej rozgrywki. Tę pozycję (trzecią w tabeli Grupy „B”) obronili, choć trzeba przyznać, że z trudem i dość szczęśliwie.
W Brzesku ten bardzo młody zespół „Polonii” reprezentowali, w kolejności startu: Daniel Włodarkiewicz, Michał Tomaszewski, Szymon Kaliski i Kamil Kozłowski. Z tej czwórki o jakimś doświadczeniu można mówić jedynie w przypadku Kozłowskiego. Ale cóż. Priorytety personalne mają zespoły z superligi a kontuzje i inne przypadki sprawiły, że do gry w Brzesku mogliśmy desygnować jedynie tę czwórkę.
Wyniki uzyskane przez „polonistów” na obiekcie w Brzesku nie oszałamiały ale jak się rzekło wystarczyły do osiągnięcia celu w postaci awansu do finału. Daniel Włodarkiewicz uzyskał rezultat 449, Michał Tomaszewski 486, Szymon Kaliski 495 a Kamil Kozłowski równiutkie 500. Wynik łączny 1930 dał w Brzesku miejsce 4. Ponieważ równie młoda ekipa gostyńskiego „Startu” była w Brzesku na miejscu 2, „Polonia 1912” i „Start” zrównały się w tabeli punktami (po 15). O końcowej lokacie decydowała więc suma kręgli zbitych w 5 turniejach i w tym elemencie „poloniści” byli lepsi o 32 „kołki”.
Z Grupy” B” do turnieju finałowego awansowały „Polonia” Łaziska, „Sokół” Brzesko i „Polonia 1912” Leszno. Najlepszą trójkę w Grupie „A” utworzyły: OKSiT Puck, „Platan – UTECH” Pleszew i „Dziewiątka – Amica” Wronki. I te 6 zespołów zmierzy się na turnieju finałowym na neutralnym obiekcie w Tucholi w sobotę 12 marca.
Młoda ekipa „Polonii” Leszno w tym składzie personalnym z pewnością nie będzie faworytem ale ci młodzi zawodnicy będą mieli okazję do nabierania kolejnych sportowych doświadczeń.

źródło: http://polonia1912.pl/

Share this article with friends