Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Wygraliśmy Memoriał Zielińskiego i Krukowskiego

📁 Informacje klubowe 🕔16.grudzień 2015

Tradycyjnie w grudniu rozegrany został w Poznaniu, na kręgielni Czarnej Kuli turniej memoriałowy ku czci dwóch zasłużonych dla tego klubu panów – Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego. Nasz klub oczywiście również uczestniczył w tych zawodach, wysyłając tym razem starannie wyselekcjonowaną reprezentację. Nasze zawodniczki i nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody i zwyciężyli w klasyfikacji klubowej, mimo że nie zagraliśmy w najmłodszej kategorii wiekowej – dzieci.

W kategorii dzieci, gdzie nie mieliśmy swojego reprezentanta zwyciężył Michał Bonk z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne, któremu „deptała” po piętach zawodniczka Polonii 1912 Leszno – Weronika Gbiorczyk ale ostatecznie zajęła miejsce drugie. Najniższy stopień wywalczyła Maja Karpowicz z Polonii Łaziska Górne. Można więc pochwalić dziewczynki, które w tej kategorii wiekowej rywalizowały w jednej klasyfikacji z chłopcami i spisały się świetnie.

Wśród młodziczek zwyciężyła nasza jedyna reprezentantka Angelika Przybysz, która po eliminacjach zajmowała czwarte miejsce ale w finale odrobiła z 3 punktową nawiązką straty do Anny Łochowicz z Polonii 1912 Leszno i tym razem to wronczanka mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Fajnie, bo Angelice był potrzebny taki sukces aby uwierzyć w siebie. Miejsce trzecie w tej kategorii zajęła Marta Stachowiak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filip Łochowicz z leszczyńskiej Polonii miał dość wyraźną przewagę po eliminacjach w kategorii młodzików i spokojnie utrzymał pozycję pierwszą w finale. Na drugim poziomie podium stanął znów nasz reprezentant – Jakub Kląskała, który tym razem wygrał z Mistrzem Polski – Jakubem Cwojdzińskim z Alfy-Vector. „Cwojdowi” trzecie miejsce w tym turnieju musiało wystarczyć.

2.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii juniorek młodszych na podium znalazły się dwie wronczanki. Na najwyższym Wiktoria Jądrzyk, która zagrała świetny wynik 559 (jej rekord życiowy) w eliminacjach a w finale grała dość spokojnie i nie dała szans na jej doścignięcie. Drugie miejsce zajęła Natalia Włodarczyk z Polonii 1912 Leszno a na najniższym stopniu podium stanęła wronczanka Katarzyna Mroczkiewicz.

 

W kategorii juniorów młodszych na podium załapał się Gracjan Machaj, który bardzo dobrze zagrał w eliminacjach ale troszkę słabiej w finale, co wykorzystał skrzętnie Jędrzej Michalak ze Startu Gostyń i on właśnie wygrał memoriał. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik TKKF Sokół Brzesko – Bartosz Pośladek.

3.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak nadmieniłem wcześniej Dziewiątka-Amica Wronki zwyciężyła klasyfikację klubową, zdobywając 48 punktów. Blisko nas była drużyna Polonii 1912 Leszno, która zgromadziła 45 punktów a miejsce trzecie dla Startu Gostyń. Wyjazd do Poznania wielce udany i po niezbyt dobrym starcie w poprzednim turnieju młodzieżowym w Gostyniu chyba wszystko wraca do normy.

4.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Share this article with friends