Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Udany Turniej Świąteczny

📁 Informacje klubowe 🕔06.styczeń 2016

Tradycyjnie już młodzież kręglarska jak co roku, spotyka się po świętach, by rywalizować w Turnieju Świątecznym. Jest to czas, w którym można wspólnie się zabawić i spędzić go na sportowo, przy okazji sprawdzając swoje umiejętności w ostatnich dniach roku.Tym razem XVI już Turniej Świąteczny odbył się we Wronkach, w dniach 27.12 – 29.12. Jako, że zawody były rozgrywane na miejscu, dało to szanse wielu naszym zawodnikom w każdej kategorii wiekowej możliwość wzięcia udziału i zaprezentowania się z jak najlepszej strony, co w końcowym efekcie przyniosło dość sporo sukcesów.

W kategorii dzieci rozgrywany był tylko finał w poniedziałek. Wzięło w nim udział sześciu naszych zawodników, ale aż dwójka zajęła miejsca na podium. Między pierwszą trójką nie było zbyt wielkiej różnicy w kręglach, jednak najlepsza okazała się nasza zawodniczka Barbara Mikołajczak, która z wynikiem 325 kręgli nie dała szans swoim rywalom i rywalkom. Na trzecim miejscu znalazła się Klara Brzóska z 309 kręglami. Nasze dziewczyny natomiast rozdzielił drugi Wojciech Nowak ze Startu Gostyń z 315 kręglami.

dzieci_Świateczny2015

W młodziczkach dość pewnie zwyciężyła leszczynianka Angelika Ciszewska, która zanotowała dwa równe i dość dobre starty w turnieju. We wtorkowym finale zagrała 523 kręgle. Dalej za nią znalazła się nasza zawodniczka, a zarazem imienniczka zwyciężczyni Angelika Przybysz z wynikiem 504 kręgle. Natomiast trzecie miejsce na podium należało do kolejnej reprezentantki z Leszna Anny Łochowicz (493 w finale).

Siedmiu przedstawicieli mieliśmy w młodzikach. Trójce udało się zakwalifikować do gier finałowych. Najlepiej jednak zagrał zawodnik Dziewiątki Jakub Kląskała, który w finale zaprezentował się znacznie lepiej i z 540 kręglami pewnie stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za podium na 4 miejscu znalazł się Klemenski Jan, natomiast Grzywaczewski Mateusz zajął miejsce siódme.

W juniorkach młodszych, rywalizacja była dość wyrównana szczególnie między naszą Sandrą Szczepską, a Aleksandrą Bonk z Taronowa Podg. O zwycięstwie decydowały ostatnie rzuty i niestety lepsza okazała się bardziej doświadczona Ola, która jest również aktualną Mistrzynią Polski. Ola zakończyła swój start z wynikiem 562 kręgle natomiast druga, Sandra uzyskała 556. Trzecie miejsce również należało do naszej zawodniczki Wiktorii Jądrzyk z 532 kręglami.

Sześciu juniorów młodszych z naszego klubu mogliśmy oglądać w finale. Byli to: Mateusz Sawala, Mateusz Kląskała, Bartosz Ruszczyk, Mateusz Radzi, Kamil Palacz oraz Gracjan Machaj. Po eliminacjach między czołową czwórką różnice były minimalne, dlatego też finał zapowiadał się ciekawie. We wtorkowym finale bezkonkurencyjny okazał się Gracjan, którego wynik zakręcił się koło sześćsetki dokładnie 594 kręgle. O dalej zajmowanych miejscach na podium decydowały małe różnice i tak: na drugim stopniu podium stanął Mateusz Klecha z Polonii Leszno, a na trzecim nasz zawodnik Kamil Palacz.

uczestnicy_Swiateczny2015

Podsumowując, Turniej Świąteczny można uznać za udane zawody, wszyscy się dobrze bawili,a trochę ruchu po świątecznym opychaniu się nie zaszkodzi. Także wielu naszych zawodników sprawdziło się, stanęło na podium i otrzymało upominki. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku zgłosi się więcej chętnych do wzięcia udziału w wspólnej zabawie i rywalizacji, a także wierzymy, że cały przyszły rok zaowocuje w jeszcze więcej sukcesów dla naszego klubu niż poprzedni.

Szczegółowe WYNIKI

źródło: http://9wronki.pl/

Share this article with friends