Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Świąteczne kulanie młodzieży we Wronkach

📁 Informacje klubowe 🕔06.styczeń 2016

Bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia kręglarska młodzież zagrała we Wronkach na Turnieju Świątecznym.

Dość liczną grupę uczestników turnieju stanowiła młodzież leszczyńskiej „Polonii” startująca w każdej kategorii wiekowej.
W grupie dzieci czwórka zawodników z Leszna spisała się generalnie na miarę oczekiwań. Może nieco więcej można było się spodziewać po starcie Weroniki Gbiorczyk, która dwa tygodnie wcześniej znakomicie pokazała się na zawodach w Poznaniu. Tym razem Werka z wynikiem 294 kręgli zajęła 6 lokatę we wspólnej klasyfikacji dziewczynek i chłopców. Pozostała trójka „polonistów” ustanowiła we Wronkach swoje rekordy życiowe: Krzysztof Kraczewski 273 (12 miejsce), Oliwia Karwatka 269 (14) a Przemysław Majer 265 (15) i trzeba też pamiętać, że dla Oliwii, Krzysia i Przemka każdy start poza Lesznem jest debiutem na innej kręgielni.
W kategorii młodziczek swą dominację na krajowym podwórku w tym sezonie potwierdziła Angelika Ciszewska. Najpierw uzyskała najlepszy wynik eliminacji (510), minimalnie wyprzedzając koleżankę klubową Annę Łochowicz, która zbiła 508 „kołków”. Pozostałe finalistki miały w pierwszym starcie dużo niższe rezultaty, tyle że to nie miało żadnego znaczenia, ponieważ finał był osobnym pojedynczym startem (liczonym „od zera”). W finale dość długo Ciszewskiej dotrzymywała kroku jej imienniczka z Wronek – Angelika Przybysz. W końcu jednak (na trzecim torze) nastąpił ten moment, że „Ciszka” odjechała rywalkom i odniosła zasłużone zwycięstwo z wynikiem 523. Przybysz zbiła 504 kręgle a Ania Łochowicz po mocnym ale nieco spóźnionym finiszu zajęła 3 miejsce z wynikiem 493. Ostatnia z grających młodziczek „Polonii” – Marika Dudzik zajęła miejsce 7 (404). Trochę szkoda, że w kalendarzu Federacji Światowej nie ma w tym sezonie Indywidualnego Pucharu Świata U-14 i Angelika Ciszewska nie sprawdzi się z rówieśniczkami z innych krajów.
Przewrotny okazał się start młodzików. W eliminacjach nie miał sobie równych Jakub Cwojdziński z wynikiem 555 kręgli. Do finału awans wywalczyło dwóch „polonistów”: Mateusz Kraczewski (486) i Filip Łochowicz (477). Tuż za finałem ale z rekordem życiowym Dominik Dykier z wynikiem 473. A w finale Filip Łochowicz zagrał na poziomie 503 kręgli i to wystarczyło do zajęcia 2 lokaty. Szanse na pudło miał też Mateusz Kraczewski ale drobne błędy w ostatnich 3 rzutach pozbawiły go premii i realnej szansy na miejsce 3. „Mati” z wynikiem 485 ostatecznie był piąty. Wygrał Jakub Kląskała a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Cwojdziński.
Dość podobnie jak u młodzików wyglądał start juniorek młodszych. Tu najlepszy wynik eliminacji (557) uzyskała zawodniczka „Polonii 1912” Nicoletta Dudziak. Drugiej z naszych zawodniczek – Dorocie Kwapisz wynik 523 dał 8 miejsce – o 1 kręgiel za finałem. Start finałowy Nicoletta zaczęła znakomicie (tor 148) ale dalsza część gry już zbyt udana nie była i Nika przestała się liczyć w walce o podium. Wynik 505 dał „polonistce” 5 miejsce. Wygrała świetnie dysponowana Aleksandra Bonk z wynikiem 562 przed Sandrą Szczepską (556) oraz Wiktorią Jądrzyk (532).
Do finałowego startu juniorów młodszych awansowali dwaj kręglarze „Polonii 1912” – Mateusz Klecha jako lider (553) i Szymon Kaliski z lokaty 10 (512). W finale obaj zagrali na poziomie podobnym do startu eliminacyjnego. Klecha uzyskał rezultat 551 i dało mu to miejsce na drugim stopniu podium. Kaliski zbił 517 kręgli i znalazł się na 7 pozycji w turnieju. W finale nie do zatrzymania był Gracjan Machaj z Wronek uzyskując świetny rezultat 594. Podium uzupełnił inny zawodnik „Dziewiątki” – Kamil Palacz z wynikiem finału 545. Ostatni z „polonistów” grających w Turnieju Świątecznym Michał Tomaszewski daleko z wynikiem 465.

źródło: http://polonia1912.pl/

Share this article with friends