Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Pełne emocji Mistrzostwa Polski do pełnych

📁 Informacje klubowe 🕔30.maj 2016

W weekend 20-22 maja kręgielnia w Lesznie gościła uczestników Mistrzostw Polski w grze do pełnych. Na starcie stanęło 35 kobiet i 116 mężczyzn. A w konkurencji drużynowej sklasyfikowano 10 drużyn kobiecych i 34 męskie.

Losy drużynowego złota kobiet rozstrzygnęły się bardzo szybko. Silny personalnie zespół „Astromalu” Wilkowice w składzie Anna Pawłowska, Joanna Kurpisz i Joanna Neczyńska (prawda, że „mocne” nazwiska) uzyskał rezultat 1125 punktów i dość wyraźnie wyprzedził pozostałe ekipy medalowe: BJB (Beata Kaczmarek, Jolanta Jaś i Bogusława Ułasewicz) 1061 oraz „Alfę Vector” Tarnowo Podgórne (Danuta Pribe, Jadwiga Wojcieszak i Izabela Cwojdzińska) 1045.

mp_do_pelnych_druz_kob

Sprawa drużynowego złota wśród panów została rozstrzygnięta dopiero w ostatnim bloku gier eliminacyjnych. Tu zasłużony triumf przypadł drużynie OKSiT Gmina Puck (Michał Rohda, Patryk Mudlaff i Adam Adolph) z wynikiem 1127. Srebro dla ekipy RKR Team (Radosław Cwojdziński, Karol Nowak i Robert Wojcieszak) 1120 a brąz dla SGLK I Gostyń (Marek Podyma, Maciej Matyla i Karol Zagata) 1106.

mp_do_pelnych_druz_mez

Równie ciekawie było w grach indywidualnych. Wśród kobiet po eliminacjach najwyżej stały akcje Beaty Śmiglak (387), Joanny Neczyńskiej (384), Anny Pawłowskiej (379) i Jolanty Jaś (372) ale i finalistki z dalszych lokat nie były bez szans, o czym przekonały finały.
W finale kapitalną partię rozegrała Joanna Kurpisz będąca bliska wyniku powyżej 400. Ostatecznie przy nieco słabszym finiszu Aśka zbiła 397 kręgli i objęła wyraźne prowadzenie, dające nadzieję nawet na końcowy sukces. Skończyło się na srebrnym medalu Aśki, bo z ostatniej grupy finalistek najlepiej i do tego bardzo równo na każdym torze zagrała Jolanta Jaś uzyskując wynik 389 kręgli. Wraz z dorobkiem z eliminacji Jola Jaś uzyskała rezultat końcowy 761. Przy nazwisku Joanny Kurpisz widniał wynik 759 a najniższy stopień podium przypadł liderce po eliminacjach Beacie Śmiglak (746).

mp_do_pelnych_ind_kob

Równie kapitalną i scenariuszowo podobną rozgrywkę zafundowali panowie. Tu po eliminacjach najwyżej stały akcje Radka Cwojdzińskiego (396), Adama Adolpha (391), Patryka Mudlaffa (387) i Marka Nowaka (384). Ale w ogóle poziom gry panów był wysoki a awans do finału z 28 lokaty dawał wynik 363.
A w finale błysnął atakujący z dość odległej 19 pozycji Leszek Kowalski. Jego wynik uzyskany w finale (393) sprawił, że po grze kolejnych zawodników, Leszek stale utrzymywał pozycję lidera z wynikiem łącznym 760 i awansował coraz wyżej. Stało się jednak dokładnie to samo, co u kobiet. Grający w ostatnim bloku (trzeci po eliminacjach) Patryk Mudlaff wytrzymał presję i ostatnim rzutem zapewnił sobie końcowe zwycięstwo, uzyskując w ostatecznym rozrachunku rezultat 763. Brąz dla równo grającego Marka Nowaka z wynikiem 745.
O wyrównanej stawce zawodników może świadczyć choćby to, że brązowy medalista zbił w dwóch startach 745 kręgli, zawodnik z miejsca 9 miał wynik 740 a zawodnik na pozycji 12 wynik 738!

mp_do_pelnych_ind_mez

Trzeba przyznać, że przez te 3 dni mistrzostw do pełnych działo się sporo dobrego na kręgielni w Lesznie. A w sympatycznej ceremonii dekoracji medalistów udział wzięli: Andrzej Łoszyk – Kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Kręglarskiego i Tomasz Szymański – Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna.

WYNIKI 

źródło: http://polonia1912.pl/

Share this article with friends