Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Nieudanie z Dębinkami

📁 Informacje klubowe 🕔03.marzec 2016

W zaległym meczu Superligi Kobiet Alfa-Vector Tarnowo Podgórne została pokonana przez Dębinki Gdańsk 1:4.

SK2015-16-alfa-debinki

Mecz został rozegrany dwa tygodnie później z powodu awarii jednego z torów w kręgielni Vector i przypadł na ostatni weekend ligowy. Nasze panie musiały zatem rozegrać dwa mecze, w sobotę z Dębinkami, a w niedzielę z Czarną Kulą Poznań. Oba bardzo ważne, ponieważ zwycięstwo w jedym z nich dawało naszej drużynie pewny awans do turnieju finałowego.
Niestety od samego początku sobotnie spotkanie z gdańszczankami nie układało się po myśli naszych pań. Oba pierwsze pojedynki przegraliśmy bez zdobytego punktu setowego. Asia Filip przegrała z Mają Olszewską łącznie 23 kręglami i to zdecydowanie na torze pierwszym. Pozostałe sety były bardziej zacięte i przegrane nieznacznie, lecz to marne pocieszenie. Na sąsiednich torach rozegrał się pojedynek pomiędzy Martą Duszyńską i Sylwią Wirkowską. Tu także bardzo kiepską dyspozycję alfianki w secie pierwszym wykorzystała zawodniczka Dębinek. Pozostałe sety Marta przegrała nieznacznie tracąc łącznie do rywalki 19 kręgli. Pomimo niezbyt dużej przewagi gości w kręglach (42) sytuacja Alfy-Vector przed drugą odsłoną meczu nie wyglądała najciekawiej.
Lwi pazur pokazała Izabela Torka, która po dwóch setach przegrywała z Ewą Iwicką 0:2. Losy tego starcia na naszą korzyść przesądziło nieznaczne zwycięstwo Izy na torze trzecim oraz rewelacyjna gra w secie ostatnim (158:122). Nadzieję przechylenia szali zwycięstwa upatrywaliśmy w Liwii Strzelczak rywalizującej z Natalią Postrożny. Niestety nasza zawodniczka „ciśnienia” nie wytrzymała i na półmetku swojej gry została zmieniona przez Olę Bonk. Tu gra alfianki wyglądała zdecydowanie lepiej, lecz to Postrożny była górą.

Mecz zakończył się porażką Alfy-Vector 1:4 (2:14, 2080:2135). Przegrana z Dębinkami skomplikowała naszą sytuację. Aby awansować do turnieju finałowego, jutrzejszy mecz z Czarną Kulą nasze panie muszą koniecznie wygrać. Przegrani pożegnają się rozgrywkami ligowymi i walką o medale. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.

PROTOKÓŁ MECZOWY

źródło: http://alfavector.kregle.net/

Share this article with friends