Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Niespodziewana porażka w Gostyniu

📁 Informacje klubowe 🕔24.luty 2016

Trzynasta kolejka Superligi Mężczyzn nie była szczęśliwa dla zawodników Alfy-Vector. Nasz zespół doznał porażki w spotkaniu wyjazdowym z drużyną Startu Gostyń w stosunku 2,5:5,5 (3323:3300). Mimo przegranej punkt bonusowy powędrował do Tarnowa, gdyż w poprzednim meczu z tym zespołem wygraliśmy w stosunku 7:1.

W pierwszym bloku na torach spotkały się trzy pary. Pierwszą z nich tworzyli Marcin Grzesiak i Piotr Mendyka. „Bocian” z powodu kontuzji opuścił tory już w rzutach próbnych. Jego zmiennikiem był Adrian Zagata. W pierwszym secie walka obu panów była bardzo intersująca. Ostatecznie wyższą sumą legitymował się „Gruzin” wygrywając seta 157:154. Kolejne, dwie partie stały na zdecydowanie niższym poziomie, ale walka o wygraną trwała do ostatnich rzutów. Przy stanie 2:1 dla Marcina kluczowym setem była ostatnia partia, w której nasz zawodnik pewnie wykorzystał niemoc rywala. Ostatecznie zwyciężył Grzesiak 3:1 (564:540) i zapewnił pierwszy punkt dla drużyny z Tarnowa. Na torach obok swój pojedynek rozgrali Dawid Strzelczak i Leszek Chudziński. Pierwsze dwa sety należały do zawodnika gospodarzy. Po słabym początku zakończonym wynikami 133:129, w kolejnej partii „Wasyl” powiększył swoją przewagę nad naszym zawodnikiem (148:130). Zwrot akcji nastąpił w dwóch, kolejnych setach. „Strzała” walczył do samego końca i dzięki dobrej końcówce zwyciężył oba sety, ratując remis w całym pojedynku. Przy stanie 2:2 i wynikach 545:545 zawodnicy podzielili się punktem. Ostatnią parę tego bloku tworzyli Tomek Masłowski i Piotr Stachowiak. „Tomuś” z pewnością nie zaliczy tego meczu do udanych. Wprawdzie pierwszy i trzeci set należał do niego, ale na pewno nie mógł być zadowolony z ich poziomu (128:123 i 128:126). Partia numer dwa i cztery to wyraźna przewaga Stachowiaka, który nie miał problemów z pokonaniem „alfiarza” (142:126 i 155:128). Przy remisie w torach (2:2), wyższą sumę zbitych kręgli (546:510) uzyskał zawodnik miejscowej drużyny. Po pierwszym bloku mieliśmy remis 1,5:1,5 i ze stratą 12 kręgli czekaliśmy na grę zawodników bloku drugiego.

Czwartą parę meczu tworzyli Piotr Kaczmarek i Jakub Osiewicz. Z uwagi na fakt, że Piotr nie miał łatwego przeciwnika z pewnością cieszą nas dwa wygrane przez niego sety. Szkoda tylko gorszej postawy naszego zawodnika w drugiej partii, w której rywal zdecydowanie mu „odskoczył”. Tym samym, przy remisie w torach 2:2, „Ośka” pokonał alfiarza 581:544. Na torach obok rywalizowali również Leszek Torka i Karol Sellmann. Panowie przez pierwsze dwa sety szli „łeb w łeb”, uzyskując dwukrotnie remis na torach. Trzecia partia należała do Leszka (146:139), w której nieznacznie pokonał swojego rywala i wysunął się na prowadzenie. Niestety po świetnej końcówce zawodnika gospodarzy (158:140), „Leon” musiał pogodzić się z porażką. Przy kolejnym remisie w setach, wyższą sumą zbitych kręgli legitymował się Karol Sellmann (584:573).
Ostatnią parę meczu tworzyli Jarosław Bonk i Jędrzej Michalak. „James” rozegrał swój pojedynek na dobrym poziomie, bez „wyskoków” formy i bez wpadek. Równa gra pozwoliła mu na zwycięstwo w stosunku 3,5:0,5 i uzyskanie wyniku 564:527.

Tym samym, mecz zakończył się dość niespodziewaną porażką Alfy-Vector w stosunku 2,5:5,5 (3323:3300). Punkt bonusowy za dwumecz z drużyną Startu Gostyń powędrował na konto na naszej drużyny, który był konieczny do zapewnienia trzeciego miejsca po rundzie zasadniczej. Wiemy już na pewno, że po zwycięstwie Dziewiątki-Amica II Wronki nad Polonią 1912 Leszno, naszym panom w turnieju finałowym przyjdzie się zmierzyć z obrońcami tytułu mistrzowskiego (Polonia 1912).

PROTOKÓŁ MECZOWY

Dyspozycja naszych zawodników przed kluczowymi rozgrywkami Superligi Mężczyzn dalej nie napawa optymizmem, ale w sporcie bywa różnie… Liczymy więc na dobrą postawę „alfiarzy” w kolejnym meczu. Już za tydzień, w niedzielę o godzinie 10:00, nasz zespół będzie podejmował u siebie w ostatniej kolejce niekwestionowanego lidera rozgrywek – zespół Dziewiątki-Amica II Wronki. Mecz nie ma już praktycznie żadnego znaczenia dla układu w tabeli, lecz na pewno po porażce we Wronkach, Alfa-Vector będzie chciała wziąć rewanż na aktualnie pierwszej drużynie rozgrywek ligowych.
Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn rundy zasadniczej odbędzie sie we Wronkach w dniach 12-13.03.2016 r. W sobotę zostaną rozegrane półfinały: Polonia 1912 Leszno vs. Alfa-Vector Tarnowo Podgórne i Dziewiątka-Amica II Wronki vs. Pilica Tomaszów Maz. W niedzielę zobaczymy mecz o 3 miejsce oraz tytuł Mistrza Polski.

/MG/

źródło: http://alfavector.kregle.net/

Share this article with friends