Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mizeria na juniorskich Mistrzostwach sprintów i tandemów

📁 Informacje klubowe 🕔07.marzec 2016

Tylko jeden medal, srebrny w konkurencji tandemów, przywieźli juniorzy „Polonii” Leszno z Mistrzostw Polski w sprintach i tandemach rozegranych na kręgielni w Gostyniu.

W sprintach reprezentowało „Polonię” czterech zawodników. Z tej czwórki tylko jeden odniósł jedno zwycięstwo w pojedynku. Pozostali pożegnali sie z Mistrzostwami Polski już na etapie eliminacji.
Swoje pojedynki przegrali: Filip Glapiak – po rzutach zwycięstwa z Mikołajem Kosowiczem, Hubert Klupieć (0:2 z Bartoszem Sikorą) oraz Kamil Kozłowski – po rzutach zwycięstwa z Michałem Pajorem. Jedynie Michał Szulc awansował do ćwierćfinału pokonując 2:0 Dawida Nowaka. Ale w kolejnej fazie Mistrzostw „Buliś” przegrał 0:2 z Adrianem Zagatą, kończąc tym samym udział w Mistrzostwach.
Nieco lepiej wypadł dla „polonistów” start w tandemach. W tej konkurencji zagrali tylko Kamil Kozłowski i Hubert Klupieć mając za partnerki juniorki z „Polonii” Łaziska.
Tandem Daria Fajkus – Hubert Klupieć odpadł po porażce 0:2 z mikstem Renata Skrzypczak – Marcel Kociołek. Małgorzata Kurcok i Kamil Kozłowski wyeliminowali Maję Olszewską i Bartosza Sikorę (2:0). W kolejnej rundzie tandem zawodników z dwóch „Polonii” pokonał po rzutach zwycięstwa wroniecką ekipę Anna Piotrowska i Michał Pajor.
W pojedynku o złoto lepsi od Gosi i Kamila okazali się Renia Skrzypczak i Marcel Kociołek.
Tak się złożyło, że zwycięzcy tandemów: Renata Skrzypczak i Marcel Kociołek okazali się najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Polski sprintów i tandemów juniorów. Renia wywalczyła 2 złote medale (sprint i tandem), Marcel złoto w tandemie i srebro sprinterskie. Złoto w sprincie juniorów przypadło Michałowi Pajorowi.

źródło: http://polonia1912.pl/

Share this article with friends