Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Polski Młodzików – wronieckie podsumowanie

📁 Informacje klubowe 🕔03.grudzień 2017

Cztery medale z Mistrzostw Polski Młodzików przywiozła nasza młodzież z Sierakowa, który gościł w tym sezonie kręglarzy podczas najważniejszej imprezy w kategorii U14.

W piątek i sobotę rozegrano turniej par i kwalifikacje indywidualne. Z tej pierwszej części zawodów przywozimy dwa medale. W parach młodziczek duet bliźniaczek – Emilia i Julia Konieczne zdobywają brązowy medal, co bardzo nas ucieszyło bo nie ma co ukrywać, że o ten medal wiedzieliśmy, że będzie trudno. Zwyciężyła para z Tomaszowa Mazowieckiego  – Małgorzata Kompa i Nikola Przybyła a na drugim miejscu uplasował się duet z OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Marta Stachowiak i Maja Wąsala.

Liczyliśmy na pewno na medal wśród par młodzików. Krzysztof PrzewoźnyTobiasz Wilk byli naszą największą nadzieją i nie zawiedli. Choć na pewno sami zawodnicy mają niedosyt bo złoto przegrali 3 kręglami to Wicemistrzostwo Polski jest dużym sukcesem i motywacją do uprawiania kręglarstwa. Mistrza nasza para przegrała z zawodnikami OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Michał Bonk i Krzysztof Bartkowiak. Na miejscu trzecim duet z Polonii 1912 Leszno – Mateusz Kraczewski i Filip Łochowicz.

W niedzielnych finałach o medale indywidualne miało być jeszcze ciężej. Nasi reprezentanci jednak powalczyli udanie. Najpierw z dalszej pozycji po kwalifikacjach (7 miejsce) zaatakowała świetnym rezultatem 511 kręgli Emilia Konieczna. To pozwoliło naszej zawodniczce wskoczyć na najniższy poziom podium. Tuż za nim na miejscu czwartym druga z bliźniaczek Julia. O złoto ze znaczną przewagą walczyły tylko dwie zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego i Tarnowa Podgórnego. Wygrała ostatecznie ta pierwsza – Małgorzata Kompa, która zagrała rewelacyjnie w finale 544 kręgle. Miejsce drugie dla obrończyni tytułu Marty Stachowiak.

Mieliśmy dużo powodów do radości jeszcze w ostatnim bloku zawodów. Tu w ścisłej czołówce po kwalifikacjach był Krzysiek Przewoźny. Nasz zawodnik grał dość równo i ostatecznie zajął drugie miejsce, zdobywają tytuł indywidualnego wicemistrza Polski. Miejsce pierwsze dla Michała Bonka z OSiR Vector, który w Sierakowie zdobył dwa złote medale. Miejsce trzecie dla Filipa Łochowicza z Polonii 1912 Leszno.

Duże gratulacje dla trenerki Edyty Kląskały, która tą grupę prowadzi od początku i z kolejnej imprezy mistrzowskiej przywozi medale. Takie wyniki pracy są na pewno największą motywacją.

Wyniki 📷Galeria zdjęć
Share this article with friends