Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Polski Młodzików w Tucholi

📁 Informacje klubowe 🕔30.listopad 2016

Trzy srebrne i 1 brązowy medal przywieźli z Tucholi nasi młodzicy z Mistrzostw Polski Młodzików. To taki sam wynik co w zeszłym roku. Do maksymalnego szczęścia zabrakło złota, tym razem dwukrotnie w parach zabrakło nam szczęścia, kosztem zawodniczek i zawodników z Tarnowa Podgórnego.

W parach młodzików prowadziliśmy przez cały dzień, bo nasza najlepsza para w tym dniu: Tobiasz WilkRafał Olejniczak grała dość wcześnie. W ostatnim bloku zawodów taki sam wynik uzyskała para OSiR-Vector Tarnowo Podgórne: Krzysztof Bartkowiak i Marcin Byliński. Niestety w takiej sytuacji nie decydują rzuty zwycięstwa ale zbierane a tu o 7 kręgli lepsi są tarnowianie. Dla naszych medal srebrny. Na najniższym stopniu podium jest druga nasza para: Krzysztof Przewoźny Maciej Sawala – nie ma co kryć duża niespodzianka.

Wśród młodziczek mieliśmy jedną parę ale za to medalową. Julia Konieczna Weronika Roszak zajęły drugie miejsce, przegrywając podobnie jak chłopcy z parą OSiR Vector – Marta Stachowiak i Maja Wąsala. Zwycięstwo tarnowianek jest jednak okazałe, bo wynikowo zawodniczki z „pomarańczowej” drużyny uzyskały naprawdę świetne rezultaty. Brąz dla zawodniczek z Pilicy Tomaszów Mazowiecki: Monika Kaluszka i Małgorzata Kompa.

 

W finałach indywidualnych nasze zawodniczki uplasowały się tuż za podium, na miejscu czwartym Julia Konieczna a na piątym Weronika Roszak. Zwyciężyła Marta Stachowiak z Tarnowa Podgórnego, przed Gosią Kompa z Tomaszowa Maz. i Mają Wąsalą z Tarnowa Podgórnego.

 

Wśród młodzików, nie miał sobie równych zawodnik z Brzeska Jakub Kuryło. Młody zawodnik z południa Polski pokazał, że aktualnie jest najlepszy zarówno technicznie jak i wynikowo. Dla nas dużym szczęściem był start Tobiasza Wilka. W eliminacjach drugie miejsce mogło być uznane za niespodziankę ale gra finałowa była spokojna, równa i przede wszystkim skuteczna. Tobiasz zachowywał się na torze bardzo dojrzale i właściwie przez moment nie było wątpliwości, że tytuł V-ce Mistrza Polski należy się komuś innemu. Trzecie miejsce w zawodach wywalczył Krzysztof Bartkowiak z Tarnowa Podgórnego.

 

Należymy niewątpliwie do czołówki w Polsce, jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Musi nas jednak cieszyć, że też inne ośrodki kręglarskie w Polsce mają coś do powiedzenia. To motywuje nas do jeszcze większego wysiłku. Musimy nadal wkładać wiele wysiłku by skutecznie rywalizować z takim klubami jak OSiR Vector Tarnowo Podgórne, Pilica Tomaszów Mazowiecki. Tu widać największy postęp w szkoleniu młodzieży.

📣WYNIKI i Plan gier 📷Album FOTO – Jarosław Kania
Share this article with friends