Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Tomaszów Mazowiecki 2017

📁 Informacje klubowe 🕔03.kwiecień 2017

Relacja Irka Kaczmarka z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Bardzo dobrze zaprezentowała się niewielka ilościowo ekipa „Polonii 1912” Leszno podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozegranych na kręgielni w Tomaszowie Mazowieckim.

„Poloniści” wywalczyli 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Wszystkie za sprawą juniorek młodszych. I co optymistyczne, każda z nich jeszcze w kategorii U-18 powinna dużo zwojować, jako że wszystkie są z roczników 2001 i 2002.
Jak zawsze zaczęły start pary a wynik uzyskany przez zawodniczki w tym starcie był także kwalifikacją indywidualną i zaliczał się do startu drużynowego. Nasza para Nicoletta Dudziak i Anna Łochowicz należała z pewnością do faworytek Mistrzostw i rolę faworytek udźwignęła. Wynik 1045 dał Nikoli i Ani medal złoty. Brawo. Druga para w zestawieniu Angelika Ciszewska i Marcelina Stróżyńska na miejscu 10 ale trudno się dziwić. Angie zagrała dobrze ale trenująca od pół roku Marcelina musi jeszcze się wiele nauczyć.
Łączny wynik całej czwórki juniorek młodszych z Leszna dał naszym dziewczynom jeszcze brązowy medal w drużynie.
Dobry, w sumie start naszych juniorek młodszych w eliminacjach spowodował, że do finału weszły Nicoletta Dudziak z pozycji liderki, Anna Łochowicz z miejsca 3 i Angelika Ciszewska z lokaty 12.
Para juniorów młodszych Alan Rybiński i Viktor Gruszczyński wylądowała na 6 miejscu ale świetna gra Alana zaowocowała drugim rezultatem indywidualnym eliminacji i pewnym awansem do finału.
W konkurencji tandemów liczyliśmy na wysoką pozycję miksta Ciszewska / Rybiński. Angelika z Alanem skończyli na miejscu 7 z wynikiem 248. Szkoda, bo do medalu (srebra lub brązu) zabrakło tylko 1 rozbicia. Drugi tandem Stróżyńska / Gruszczyński uzyskał wynik 232 dający 13 lokatę ale można było zauważyć poprawę w grze obojga w porównaniu z pierwszym startem.
Po tandemach wyszli na start juniorzy młodsi do konkurencji sprintów i tu, niestety Alan Rybiński odpadł w pierwszej grze ulegając rzutami zwycięstwa Wiktorowi Nowakowi z „Wrzosu”. Szkoda.
Lepiej poszło w sprintach juniorkom młodszym „Polonii”. Mogły w tej konkurencji zagrać dwie nasze zawodniczki. Nicoletta Dudziak (broniąca „sprinterskiego” srebra sprzed roku) wygrała 2:0 z Natalią Nowak z Sierakowa ale w kolejnej rundzie nie sprostała Wiktorii Jądrzyk z Wronek (0:2) i w końcowej klasyfikacji zajęła 6 miejsce. Lepiej poszło Annie Łochowicz. Ania swój marsz po medal rozpoczęła od wyeliminowania Julii Paszyk z Wronek (2:0). W kolejnej rundzie wyeliminowała Karolinę Gurgul z Brzeska (rzuty zwycięstwa). W półfinale przegrała rzutami zwycięstwa z Jagodą Dziamską z OSiR-u Tarnowo. A w meczu o brązowy medal pokonała Wiktorię Jądrzyk z Wronek 2:0. Ten mecz (od lat powtarzam, że niepotrzebny) był dramatyczny bo przy prowadzeniu Ani 1:0, tor drugi musiał rozstrzygnąć jeden rzut zwycięstwa. Lepsza była Łochowicz wygrywając ostatecznie 2:0 i zdobywając medal brązowy.
W finałach indywidualnych liczyliśmy na dobrą postawę naszych wszystkich zawodników. Generalnie zawodu nie było. Najpierw Angelika Ciszewska zbijając 520 kręgli (jak się okazało był to 4-ty wynik finału) mocno awansowała w klasyfikacji, bo w końcowym rozrachunku z miejsca 12 przesunęła się na lokatę 6. Ale wiadomo, że największe emocje towarzyszyły grze czołowej „szóstki” po eliminacjach, w której „Polonia” miała dwie przedstawicielki. Szybko z rywalizacji medalowej odpadły 2 zawodniczki – Brodziszewska i Pawłowska, za to nasze nastroje przypominały huśtawkę. Rewelacyjnie finał rozpoczęła Łochowicz, słabiej Dudziak. Po 2 torach finału Ania była liderką a Nicola była na 3 miejscu. Po trzecim torze na prowadzenie wyszła Dudziak (o 1 kręgiel przed Mroczkiewicz) a Łochowicz niestety straciła dość sporo. I wreszcie tor ostatni najlepszy dla Katarzyny Mroczkiewicz zdobywającej złoto (1072). Srebro indywidualne dla „polonistki” Nicoletty Dudziak (1059). Brąz dla Julii Sidło z „Pilicy” (1043). Dobre, wysokie lokaty dla pozostałych dwóch zawodniczek „Polonii 1912”. Anna Łochowicz zajęła miejsce 5 z wynikiem 1020 a Angelika Ciszewska tuż za nią, na pozycji 6 z wynikiem 1017.
Alan Rybiński zaczął grę w finale z wysokiego pułapu i przez 30 rzutów finałowych był w grze o medal. Niestety od drugiego toru obniżył loty i spadł na dość odległą 11 pozycję. Na pewno stać go było co najmniej na miejsce w czołowej „6” Mistrzostw.

WYNIKI
Share this article with friends