Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

📁 Informacje klubowe 🕔24.kwiecień 2016

Na torach w Tarnowie Podgórnym rywalizowali młodzicy w swoich Mistrzostwach Międzywojewódzkich.

W tych zawodach „Polonia” miała sześcioro zawodników a plonem startu było 7 medali. Dużo ale jednocześnie nie do końca super, bo wśród młodziczek zabrakło złota dla „polonistek”, chociaż z pewnością były faworytkami do krążków w takim kolorze.
Krótkie podsumowanie.
W pierwszym starcie indywidualnym, będącym też finałem par, srebrny medal wywalczyły Angelika Ciszewska i Anna Łochowicz. To lekka niespodzianka in minus, bo aktualne mistrzynie Polski były absolutnymi faworytkami do złota ale uległy parze OSiR-u Tarnowo Podgórne (Marta Stachowiak, Maja Wąsala) różnicą 17 kręgli. Szkoda. Indywidualnie po eliminacjach Ania Łochowicz zajmowała pozycję 4 (wynik 496) a Angelika Ciszewska była 5 (482). Marika Dudzik poza wąskim finałem – wynik 454 dał jej miejsce 10 a do „ósemki” zabrakło niewiele, bo raptem 8 kręgli.
Wśród młodzików „Polonia” zdobyła złoto w parze i to w sposób bezdyskusyjny. Mateusz Kraczewski i Filip Łochowicz wyprzedzili srebrną parę z Wronek o 48 kręgli. Na dodatek Kraczewski prowadził z nowym rekordem życiowym 537 kręgli. Filip Łochowicz uzyskał 6 wynik (492). Nieco słabiej wypadł Dominik Dykier uzyskując 19-ty rezultat (438).
Po tych startach, jeszcze także w sobotę zagrały tandemy. Rodzeństwo Anna i Filip Łochowicz z wynikiem 261 wywalczyli medal srebrny. Pozostałe dwa miksty poniżej i oczekiwań i możliwości. Angelika Ciszewska z Mateuszem Kraczewskim uzyskali dopiero ósmy rezultat (237) a Marika Dudzik z Dominikiem Dykierem zajęli pozycję 14 zbijając 204 kręgle.
Niedzielne finały indywidualne przyniosły „Polonii” jeszcze 4 krążki – po 2 srebrne i brązowe. Ania Łochowicz awansowała z pozycji 4 na miejsce 2 grając w finale 501 a łącznie uzyskując wynik 997. Tak jak w eliminacjach jeden tor miała słabszy od nieźle zagranej reszty gry. Angelika Ciszewska po 2 torach finału i trzecich pełnych sprawiała wrażenie wracającej do dyspozycji z pierwszej połowy sezonu, gdy nie miała sobie równych. Kiepskie trzecie zbierane sprawiły, że „Angie” nie włączyła się do gry o zwycięstwo, choć i tak awansowała na najniższy stopień podium z wynikiem 967. Wygrała równo startująca Ola Banaszak z Gostynia (1009).
W finale młodzików Mateusz Kraczewski walczył o palmę pierwszeństwa z Jakubem Cwojdzińskim. Ostatecznie wygrał zawodnik z „Alfy” zbijając w sumie 1049 kręgli. Pozostałe miejsca na podium przypadły młodzikom „Polonii” Leszno. Srebro dla Mateusza Kraczewskiego (1038) a brąz dla Filipa Łochowicza (1019), który w finale wynikiem 527 poprawił swój rekord życiowy.

WYNIKI

mmm2016_01
mmm2016_02
mmm2016_03
mmm2016_04
mmm2016_05

źródło: http://polonia1912.pl/

Share this article with friends