Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Ligowa wygrana na Pomorzu

📁 Informacje klubowe 🕔24.luty 2016

Bez problemów, ale i bez fajerwerków nasze panie pokonały 5:0 w wyjazdowym meczu superligowym TPK Wejherowo.

Mecz rozegrał się w Pucku, bo tam swoje mecze jako gospodynie rozgrywają wejherowianki. Czterotorowa kręgielnia nie należy do najłatwiejszych, a więc i wyniki tam uzyskiwane nie należą do tych z górnej półki. Trzeba także dodać, że gospodynie nie postawiły większego oporu naszym zawodniczkom i mecz przebiegał pod pełną kontrolą. Alfa-Vector desygnowała do gry dwie seniorki i juniorki młodsze.

W pierwszym bloku pojedynki rozegrały Weronika Torka (jun. mł.) z Karoliną Kwidzyńską. Choć Weronika nie zaimponowała końcowym wynikiem, to pewnie pokonała swoją rywalkę 0:4. Trzeba jednak zaznaczyć, że przewagę w kręglach Weronika wypracowała sobie w secie drugim, pozostałe zakończyły się nieznaczną wygraną. Na wyższym poziomie toczył się pojedynek na torach obok. Joanna Filip zwyciężyła pewnie z Martą Gołębiewską 1:3, choć ta wygrana nie przyszła Asi łatwo.
Najlepszy rezultat w meczu uzyskała Marta Duszyńska (522), która zagrała pojedynek „bez historii” z Pauliną Ptach. Pewna wygrana we wszystkich setach i 77 kręgli przewagi obrazuje przebieg tej rywalizacji. W ostatnim pojedynku Ola Bonk (jun. mł.) zmierzyła się z Agnieszką Kraft. Ola podobnie jak Weronika nie zachwycała swoją grą, lecz skutecznie punktowała swoją przeciwniczkę zmierzając pewnie po zwycięstwo. Wejherowianki po 60 rzutach dokonały zmiany na Karolinę Ehrlich, której udało się urwać jeden punkt setowy. Nie zmieniło to jednak losów tego pojedynku i Ola pokonała swoje rywalki 1:3.

Alfa-Vector odniosła pewne zwycięstwo nad TPK Wejherowo 0:5 (2:14, 1761:1947) inkasując przy okazji punkt bonusowy za dwumecz.

PROTOKÓŁ MECZOWY

A już za tydzień czekają nasze panie dwa bardzo trudne mecze decydujące o awansie do finałowej czwórki. Oba odbędą się w Tarnowie Podgórnym. W sobotę o godz. 11.00 rozegra się zaległy mecz z Dębinkami Gdańsk, w niedzielę o godz. 13.30 z Czarną Kulą Poznań. Już teraz serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.

źródło: http://alfavector.kregle.net/

Share this article with friends