Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Liga Międzyokręgowa zakończyła sezon

📁 Informacje klubowe 🕔14.marzec 2016

Ostatnim akcentem rozgrywek Ligi Międzyokręgowej był turniej finałowy z udziałem 6 zespołów rozegrany na kręgielni w Tucholi.

Mało doświadczony zespół reprezentujący w tych rozgrywkach „Polonię” Leszno pojechał do Tucholi na pewno nie w roli faworyta. Zawody potwierdziły tylko tę tezę, choć patrząc na start innych ekip była szansa na miejsce lepsze niż zajęta przez „polonistów” lokata szósta. Turniej finałowy generalnie nie sypnął niespodziankami chociaż jednak swego rodzaju niespodzianką jest dopiero czwarta lokata ekipy OKSiT Gmina Puck. Ale nie najlepiej wypadł w Tucholi lider zespołu z Pucka – Arek Stachecki a słaby występ odnotował Adam Adolph i zespół uchodzący za faworyta poległ w finale.
Walkę o końcowy sukces stoczyły zespoły wcześniej występujące z „Polonią 1912” Leszno w eliminacyjnej Grupie „B”: „Polonia” Łaziska Górne i „Sokół” Brzesko. Po emocjonującej do samego końca walce minimalnie lepsi okazazali się zawodnicy ze Śląska zbijając 2084 kręgle i wyprzedzając „Sokoła” tylko o 2 kręgle (2082).
W ogóle patrząc na turniejową tabelę można odnieść wrażenie jakby drużyny rywalizowały parami. Walkę o najniższy stopień podium stoczyły ekipy „Dziewiątki – Amiki” Wronki i OKSiT-u Gmina Puck. Tu, mimo pogoni zespołu z Pucka, lokatę trzecią wywalczyła młodzież z Wronek zbijając 2055 kręgli, przy dorobku 2043 czwartego ostatecznie zespołu z Pucka.
Piąte miejsce dla drużyny „Platan” UTECH Pleszew (1997) i ten zespół patrząc z perspektywy eliminacji też pewnie liczył na więcej. „Polonia 1912” Leszno uzyskała wynik 1950. Przeciętnie niestety, bo jedynie najbardziej ograny w tym zestawieniu „polonistów” Kamil Kozłowski uzyskał dobry jak na ten turniej rezultat 520. Przy generalnie przeciętnym poziomie całego turnieju wynik „Koziołka” był szóstym rezultatem zawodów. Pozostali zawodnicy „Polonii” Leszno zagrali następująco: Daniel Włodarkiewicz 488, Michał Tomaszewski 458 i Szymon Kaliski 484.
W zawodach na tucholskiej kręgielni najlepiej spisali się: Bartosz Pośladek z Brzeska (557), Marcin Szostok z Łazisk (544), Krzysztof Soból z Brzeska (541), Arkadiusz Stachecki z Pucka (534 – choć na możliwości Arka nie jest to oszałamiający rezultat) i Jacek Klabiński z Pleszewa (527). Troje zawodników zbiło po 520 kręgli: wspomniany wcześniej Kamil Kozłowski z Leszna oraz Kamil Fajkus z Łazisk i Mateusz Radzi z Wronek.

Jak ocenić start zespołu „Polonii 1912” Leszno w tych rozgrywkach z perspektywy całego sezonu? Mimo słabego startu w finale nie było źle. Te rozgrywki to w naszym przypadku przede wszystkim możliwość gry i rywalizacji dla tych, którzy nie mieszczą się z różnych powodów w składach drużyn z superligi. Ponadto z turnieju na turniej wykruszała się grupa tych zawodników, którzy mogli zagrać w Lidze Międzyokręgowej (sprawy losowe i regulaminowe). Wcześniej w tym zespole w sezonie 2015/2016 zagrali między innymi Monika Leciejewska, Dorota Kwapisz, Mikołaj Konopka czy Hubert Klupieć. Na ostatnie dwa turnieje została do gry czwórka, która wystąpiła w Tucholi i chwała im za postawę przede wszystkim w ostatnich zawodach regularnych w Brzesku, bo w Tucholi było jak było.

WYNIKI

źródło: http://polonia1912.pl/

Share this article with friends