Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Konopka zrobił różnicę

📁 Informacje klubowe 🕔29.styczeń 2016

Po bardzo trudnym meczu, „Polonia” wygrała na gorącym terenie w Tomaszowie Mazowieckim 5:3. Głównym aktorem spotkania był z pewnością Mikołaj Konopka.

Zawodnicy obu zespołów wygrali po 3 pojedynki – niektóre o znacznej dramaturgii, ale goście „Polonia” zbili więcej kręgli i to zadecydowało o wyjazdowym sukcesie. I niewątpliwie znaczny wpływ na sukces końcowy miał rezultat 638 uzyskany przez Mikołaja Konopkę.
Pojedynki meczowe miały różne oblicza. W bloku pierwszym do rywalizacji z Tadeuszem Śliwińskim przystąpił Michał Szulc. Forma „Bulisia” jest ostatnio jednak mało przewidywalna. W Tomaszowie Michał grał słabo i zmienił go Mikołaj Piosik ale ta zmiana nic nie wniosła i Tadek Śliwiński gładko wypunktował obu „polonistów” 4:0 przy wynikach 588:500. Oczywiście wygrana Śliwińskiego nie jest niespodzianką ale jej rozmiary już tak. Kolejną parę utworzyli Mateusz Goździk i Mikołaj Konopka. To był także pojedynek jednostronny. Konopka grał swoje a Goździk tylko w secie trzecim stawiał opór. Pozostałe wysoko dla „Kreta” i wynik pojedynku to 4:0 dla „polonisty” przy ogromnej przewadze w kręglach: 638:518. No i warto odnotować wynik Konopki do zbiórek: 250. Ostatni pojedynek pierwszego bloku był najbardziej wyrównany w tej fazie meczu. Zmierzyli się w nim Paweł Osiński z Piotrem Kielibą. Sety tej rywalizacji były dość wyrównane ale rutyna Kieliby była na pewno jednym z ważnych czynników decydujących o punkcie dla „Polonii”, podobnie jak pewniejsza gra do zbieranych. Piotr wygrał 3:1 przy wynikach 557:541.
Pojedynki drugiej części meczu były ciekawsze. Najlepszy z nich stoczyli Michał Dębicki z Adrianem Szulcem. Wygrał zawodnik gospodarzy 3:1 różnicą zaledwie 5 kręgli 558:553. Tu walka trwała cały czas o czym świadczą wyniki setów. Najpierw 3 kręgle dla „Adisa” a później 4, 1 i 3 dla „Dębika”, który przede wszystkim znacznie lepiej od „polonisty” zbierał. Kolejna para to Konrad Mocarski kontra Filip Glapiak. Wygrał „Mocar” 561:526 a w setach 2,5:1,5. Mocarski wypracował przewagę na dwóch pierwszych torach a lepszy finisz Glapiaka punktu zawodnikowi „Polonii” jednak nie dał. Ważny dla „Polonii” był występ Bartosza Włodarczyka. Bartek bez większych problemów wypunktował Macieja Witka. „Włodarz” grał bardzo równo, na każdym z torów okazując wyższość nad rywalem, dzięki czemu zwyciężył 4:0 przy wyraźnej przewadze 582:527.
Trzy punkty dla „Polonii” (dwa za mecz + bonus) uzyskane zostały przy wyniku 5:3 oraz 3356:3293. To ważne punkty bo nadal dają „polonistom” szanse na pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Kluczowe znaczenie będzie miał mecz we Wronkach, oczywiście przy zwycięstwach w dwóch pozostałych meczach w Lesznie.

źródło: http://www.polonia1912.pl/

Share this article with friends