Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Kolejny sukces kręglarzy Pilicy

📁 Informacje klubowe 🕔10.maj 2016

Aż 6 medali (2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) przywiozła 8-osobowa reprezentacja Pilicy, która była jednocześnie reprezentacją województwa łódzkiego.

mmm pilica

Tym razem młodzicy K.S. Pilica powrócili z medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym.
W dniu 14 maja 2016 r. na kręgielni w Brzesku (woj. Małopolskie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie klasycznym. Do zmagań przystąpiły trzy województwa: małopolskie, śląskie i łódzkie. Małopolskie reprezentowane było przez dwa kluby: Sokół Brzesko i BOSiR Brzesko, śląskie przez Polonię Łaziska Górne, a łódzkie przez Pilicę Tomaszów Mazowiecki.
Prowadzona była klasyfikacja indywidualna, par i tandemów mieszanych (młodziczka-młodzik) oraz klasyfikacja wojewódzka.
Ekipa Pilicy spisała się bardzo dobrze zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji par i tandemów mieszanych oraz drugie miejsce w klasyfikacji województw.
Wiktor Piwowarczyk i Filip Skalski zdobyli złoty madal w parze, a Dawid Adamski i Igor Sowik brąz, indywidualnie Piwowarczyk srebrny medal, a Skalski brązowy. Para młodziczek Nikola Przybyła i Oliwia Sygitowicz brązowy medal. Tandem mieszany Nikola Przybyła i Filip Skalski złoty medal.
Kolejność naszych zawodników była następująca:
Indywidualnie: 2. Piwowarczyk, 3. Skalski, 6. Adamski, 8. Sowik, 9. Miłosz Borowski, 5. Monika Kaluszka, 6. Przybyła, 9. Sygitowicz.
Pary: 1. Piwowarczyk-Skalski, 3. Adamski-Sowik, 3. Przybyła-Sygitowicz.
Tandemy: 1. Przybyła-Skalski, 4. Kaluszka-Piwowarczyk, 5. Sygitowicz-Borowski.
Trenerem młodych adeptów kręglarstwa jest Tomasz Cichowski.

źródło: http://www.kspilica.pl/

Share this article with friends