38. Puchar Wronek – podsumowanie
Podsumowujemy Puchar Wronek 2024 Zakończyliśmy dziś zmagania w 38. Pucharze Wronek W tegorocznej edycji udział wzięło 196 uczestników z
Read MoreKręgle klasyczne – sport na całe życie
Przez 4 dni na wronieckiej kręgielni zawodnicy z kategorii młodzieżowych toczyli rywalizację w jubileuszowym XXX Pucharze Wronek.
Zawodnicy „Polonii 1912” Leszno wystartowali w tych zawodach dość szerokim składem, jak zawsze z nadzieją na kilka niezłych wyników. W zasadzie można powiedzieć, że młodzi „poloniści” nie sprawili zawodu. Jedyne rozczarowanie spotkało nas w kategorii młodzików, gdzie żaden z naszych zawodników nie awansował do finałowej „ósemki” a z pewnością gra o najwyższe lokaty była w zasięgu i Filipa Łochowicza i Mateusza Kraczewskiego.
Wśród dzieci „Polonia” wystawiła czworo najmłodszych adeptów sztuki kręglarskiej: 2 dziewczynki i 2 chłopców. W eliminacjach dziewczynek świetnie spisała się Oliwia Karwatka, która z wynikiem 329 awansowała do finału z drugiej pozycji. Weronika Gbiorczyk poza finałem i chyba z trochę zbyt niskim reultatem (273) dla zawodniczki, która już grywała na poziomie powyżej 320. Do finału chłopców nie awansowali też Krzysiu Kraczewski i Przemek Majer ale obaj pobili we Wronkjach swoje rekordy życiowe. Krzyś uzyskał wynik 290 a Przemek 282. W finale dziewczynek Oliwia Karwatka zagrała nieco słabiej (293) i z łącznym wynikiem 622 zajęła pozycję czwartą.
Wśród młodziczek na pewno zawodniczki „Polonii” Leszno były głównymi faworytkami ale w eliminacjach tylko Ania Łochowicz zagrała na oczekiwanym poziomie, prowadząc z nową „życiówką” 519. W pierwszym starcie niestety rozczarowała Angelika Ciszewska zbijając 472 kręgle, co dawało jej dopiero 6 pozycję ale ze stratą raptem 6 kręgli do lokaty 2. Miłą niespodziankę sprawiła Marika Dudzik awansując do wąskiego finału z wynikiem 452. W finale już sobie Marika nie poradziła. Wynik 406 i łączny dorobek 858 kręgli dał jej pozycję 8. W formie z eliminacji, szóste miejsce było w jej zasięgu. Angelika Ciszewska w finale zagrała już na miarę oczekiwań. Wynik finału 514 i łączny dorobek 986 kręgli wywindował „Angie” na miejsce drugie. Liderka po eliminacjach – Ania Łochowicz była we Wronkach poza zasięgiem rywalek. Po raz drugi zagrała na tym samym poziomie (znów 519) i pewne zwycięstwo przy wyniku 1038. Szkoda ostatniego toru finału w jej wykonaniu, bo wynik w granicach 530 był spokojnie do uzyskania przez Anię.
O młodzikach już wcześniej wspomniano. Startowało 3 „polonistów” ale tym razem z dość słabym skutkiem. Dominik Dykier uzyskał wynik 452 (miejsce 23), Mateusz Kraczewski 469 (pozycja 17) a Filip Łochowicz „otarł się” o finał uzyskując w eliminacjach rezultat 496 i zajmując 10 lokatę. Do finału zabrakło 3 kręgli ale też Filip w eliminacjach przespał pierwsze 2 tory i mimo świetnej postawy w drugiej fazie gry (274 kręgle) do finału ciut zabrakło.
Jedyna juniorka młodsza z Leszna Nicoletta Dudziak plasowała się po eliminacjach na miejscu drugim z wynikiem 556 przy świetnych zbiórkach. Blok finałowy z udziałem najlepszej po eliminacjach czwórki juniorek młodszych był w mojej ocenie ozdobą finałów „Pucharu Wronek”. Było wiele świetnych zagrań w wykonaniu całej czwórki, było kilka zwrotów akcji, choć ostatecznie kolejność po eliminacjach nie uległa zmianie. Wygrała Sandra Szczepska przed „polonistką” Nicolettą Dudziak, Julią Brodziszewską i Joanną Pawłowską. Nicoletta Dudziak w finale zagrała na poziomie 539 (i 1095 łącznie) i szkoda zepsutego przez Nikę toru trzeciego. Mogło do końca być ciekawiej choć Sandra Szczepska była raczej poza zasięgiem.
W grupie juniorów młodszych wystartowało 3 zawodników „Polonii” ale do finału awansował tylko Mateusz Klecha, który z wynikiem 567 był liderem eliminacji. Michałowi Tomaszewskiemu uzyskany wynik 489 dał lokatę 20. Absolutny debiutant Tomek Milaszewski uzyskał rezultat 464 i zajął 27 lokatę. Debiutancką tremę było widać ale z każdym startem powinno być znacznie lepiej. W finale Mateusz Klecha mimo dobrej gry (546) spadł ostatecznie na miejsce 3 z wynikiem 1113 ulegając Bartoszowi Ruszczykowi (1115) i zwycięzcy – Jakubowi Tomczykowi (1126).
A w klasyfikacji klubowej „Poloniii 1912” przypadło drugie miejsce – za gospodarzami „Dziewiątką – Amiką” Wronki a przed BOSiR-em Brzesko.
źródło: http://polonia1912.pl/
Podsumowujemy Puchar Wronek 2024 Zakończyliśmy dziś zmagania w 38. Pucharze Wronek W tegorocznej edycji udział wzięło 196 uczestników z
Read More