Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Kinga i Mikołaj zwiększają przewagę w Grand Prix Polski

📁 Informacje klubowe 🕔15.luty 2016

Po Turnieju Asów rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim swoje przodujące pozycje w klasyfikacji łącznej Grand Prix Polski umocnili zawodnicy „Polonii 1912” Leszno: Kinga Konopa i Mikołaj Konopka.

28TA_mez

W Turnieju Asów wystąpiło dziewięcioro zawodników „Polonii” – 4 panie i 5 panów. W głównych rolach pokazało się troje z nich.
W fazie eliminacyjnej wśród kobiet nieźle zaprezentowały się Kinga Konopa i Joanna Lajtke zajmując po pierwszym dniu 6 i 7 lokatę. Miejsca niby odległe ale dystans punktowy do zawodniczek z wyższych pozycji nie był zbyt duży. Pozostałe dwie „polonistki” czyli Anna Chwastyniak i Monika Leciejewska znalazły się w dość licznej grupie zawodniczek i zawodników, którzy sobie na tomaszowskiej kręgielni nie radzili. Ania i Monia znalazły się poza wąskim finałem zawodów.
Dzień finałów znów przyniósł kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Liderki po eliminacjach: Liwia Strzelczak i Maja Olszewska znacznie obniżyły loty. Kilka innych finalistek także formą nie błysnęło. Z kolei relatywnie dobre występy pozwoliły na znaczny awans obu zawodniczkom „Polonii” Leszno. Joanna Lajtke awansowała ostatecznie z 7 miejsca na najniższy stopień podium. Kinga Konopa do końca walczyła o zwycięstwo z Martą Miarką ale ostatecznie stanęła na stopniu podium oznaczonym cyfrą „2”. A wygrała, chyba jednak nieco niespodziewanie, Marta Miarka z Tomaszowa, reprezentująca Okręg Centralny.
Wyniki czołowej kobiecej trójki Turnieju Asów: 1. Marta Miarka (1081); 2. Kinga Konopa (1070); 3. Joanna Lajtke (1067). I tu mała statystyka: Asia Lajtke miała najlepsze zbiórki z wszystkich zawodniczek i najmniej rzutów zerowych ale niestety najsłabsze pełne z całej dwunastki finalistek.
Swój start w Turnieju Asów spośród piątki „polonistów” nie najlepiej będą wspominać Piotr Kieliba a zwłaszcza Filip Glapiak. „Piciowi” do finału zabrakło 6 kręgli przy kiepskiej grze do pełnych. Filip grał kompletnie pogubiony. Plusy z kolei to awans do ścisłego finału trójki zawodników z Leszna: Mikołaja Konopki (5 po eliminacjach), Bartosza Włodarczyka (8) i Adriana Szulca (10). Liderował Dawid Strzelczak – jedyny zawodnik eliminacji z wynikiem powyżej 600 kręgli (607).
W finale błysnął Mikołaj Konopka. On jako jedyny finalista przekroczył 600, zbijając 603 kręgle i to dało mu sukces w Turnieju Asów z niewielką przewagą nad kolegami i rywalami z miejsc 2 i 3 na podium. Nieco swoje lokaty po eliminacjach pogorszyli Bartek Włodarczyk i Adrian Szulc. „Włodarz” uplasował się ostatecznie na pozycji 10 z wynikiem 1106 a „Adis” był 12 z dorobkiem 1093.
Jak wspomniano wcześniej, trójkę na podium dzieliły niewielkie różnice w wynikach końcowych. I tak zwycięzca Mikołaj Konopka osiągnął rezultat 1174. Dawid Strzelczak miał rezultat 1172 a Tadeusz Śliwiński 1170. Czyli było gęsto.
Po rozegraniu trzech zawodów cyklu Grand Prix Polski 2015/2016 sytuacja w obu klasyfikacjach: żeńskiej i męskiej jest korzystna dla kręglarzy „Polonii 1912” Leszno.
Wśród kobiet prowadzi Kinga Konopa z wynikiem 550 punktów. Za Kinią plasuje się Joanna Lajtke mająca punktów 490 a po 470 punktów mają koleżanki klubowe z „Alfy”: Iza Torka i Liwia Strzelczak. Na pozycję szóstą (390) spadła Anna Chwastyniak ale strata nie przekreśla walki o podium cyklu.
Liderem grupy męskiej jest Mikołaj Konopka. „Kret” w 3 turniejach zgromadził 580 punktów i o 90 punktów wyprzedza Włodka Dutkiewicza (490). Trzeci jest „Gruzin” Grzesiak (470) a kolejne lokaty zajmują „poloniści”: Bartek Włodarczyk (390) i Adrian Szulc (380). Identycznym jak „Adis” dorobkiem punktów Grand Prix legitymuje się Dawid Strzelczak.

WYNIKI 28. TURNIEJU ASÓW [PDF]

KLASYFIKACJA INNOVA GPP 2015/16 [PDF]

źródło: http://polonia1912.pl/

Share this article with friends