Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Dwójka finalistów i to wszystko…

📁 Informacje klubowe 🕔10.maj 2016

Występu w Pucharze Alfy-Vector, ostatnim akcencie tegorocznej edycji Grand Prix Polski, nie możemy uznać za udaną. Do ścisłego finału zakwalifikowała się tylko dwójka naszych reprezentantów – Sylwia Machniewska wśród kobiet i Maciej Kląskała wśród mężczyzn.

smachniewska
mklaskala

 

 

Sylwia zagrała niemalże identycznie w eliminacjach i finale (542 i 541) co dało jej wśród pań miejsce 10. Ogólnie poziom zawodniczek był jak na polskie warunki przyzwoity a w przypadku zwyciężczyni turnieju nawet znakomity. Beata Włodarczyk zwyciężyła z wynikiem łącznym 1205 kręgli (lepszym od mężczyzn), co jest świetnym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Drugie miejsce zajęła Kinga Konopa a trzecie Joanna Neczyńska. Dwie pierwsze reprezentują Polonię 1912 Leszno, trzecia WOZK Leszno.

pav2016_kob

 

W turnieju panów – Maciej Kląskała zajmował po eliminacjach miejsce czternaste i mimo słabszego startu finałowego udało się o jedno oczko awansować – ostatecznie zajął miejsce 13. Triumfatorem 21 Pucharu Alfy-Vector został Konrad Mocarski z Pilicy Tomaszów Mazowiecki, który szczególnie błysnął w eliminacjach (626) ale w finale miejsce swoje obronił. Drugi w zawodach był Michał Szulc a trzeci Piotr Kieliba– oboje z Polonii 1912 Leszno.

pav2016_mez

 

Leszczyńscy kręglarze pokazali że w najstarszej kategorii są bardzo mocni, co przełożyło się też w klasyfikacjach generalnych Grand Prix Polski. Zwyciężyli zarówno w obu klasyfikacjach indywidualnych. Kinga Konopa wygrała wśród pań a Mikołaj Konopka wśród panów.

Zdjęcia z turnieju w Tarnowie Podgórnym

Klasyfikacja XXI Pucharu Alfy-Vector

Klasyfikacja końcowa Innova Grand Prix Polski 2015/2016

źródło: http://9wronki.pl/

Share this article with friends