Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Dwa medale dla Wronek w Mistrzostwach Polski Seniorów

📁 Informacje klubowe 🕔25.kwiecień 2016

Złoto i srebro Mistrzostw Polski Seniorów wpłynęło na konto Dziewiątki-Amica w miniony weekend. We Wronkach rozegrano imprezę mistrzowską w konkurencjach Tandem Mieszany oraz Sprintów.

mps_sprint_tm_01

W sobotę wystartowały tandemy mieszane. W drabince pucharowej mieliśmy jedną pełną parę z Wronek – Anna Piotrowska i Artur Piosik oraz dwa tandemy łączone z innymi klubami. Maciej Kląskała wystąpił z Ewą Iwicką z Tucholanki Tuchola a Michał Pajor zagrał z Darią Fajkus z Łazisk Górnych. Niestety z powodu kontuzji Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz nie była możliwa próba obrony tytułu duetu właśnie Natalii z Maciejem Kląskałą, a szkoda bo ta para grając razem dwukrotnie zdobywała złote medale – tym razem mogła powalczyć na swoich torach.

Najwcześniej wystartowała para Pajor-Fajkus bo już w rundzie kwalifikacyjnej i tam wygrała z duetem z Tucholanki Tuchola (Szczukowska-Lipiński), przy remisie w setach 1:1 para Wronki-Łaziska okazała się lepsza w rzutach zwycięstwa. W kolejnej rundzie jednak ta para przegrała z parą z Leszna – Konopa-Konopka. Maciej Kląskała z Ewą Iwicką przegrywa w rundzie eliminacyjnej z parą z Tarnowa Podgórnego Filip-Strzelczak i szybko żegnają się z turniejem.

Mamy za to wiele radości z występu naszego pełnego duetu Anna Piotrowska – Artur Piosik. W rundzie eliminacyjnej wygrywają w rzutach zwycięstwa z silną parą z Leszna – Włodarczyk Beata – Włodarczyk Bartosz. Następnie 2:0 pokonują inną parę rodzinną Torka Izabela – Torka Leszek. W półfinale po bardzo wyrównanych setach zwycięstwo 2:0 z parą leszczyńską Konopa Kinga – Konopka Mikołaj i w finale również 2:0 z parą z Tarnowa Podgórnego Strzelczak Liwia – Masłowski Tomasz. Dziewiątka-Amica Wronki zdobywa więc ponownie złoty medal w konkurencji Tandemów Mieszanych – tym razem są to Anna Piotrowska i Artur Piosik. W meczu o brąz zagrały dwie pary leszczyńskie a lepszą okazał się duet: Lajtke Joanna – Glapiak Filip.

mps_sprint_tm_tm

Jeszcze w sobotę rozpoczęto rywalizację w indywidualnych sprintach, które kontynuowano w niedzielę od rana. Pierwszej fazy turnieju sprint pań nie przeszła Anna Piotrowska, która przegrała 2:0 z Sylwią Wirkowską z Dębinek Gdańsk. Do ścisłego finału doszła wronczanka – grająca w barwach Alfy-Vector Tarnowo Podgórne – Marta Duszyńska, gdzie uległa w grze o złoto z Beatą Włodarczyk z Polonii 1912 Leszno. Marta zdobywa więc srebro, Beata złoto a w grze o brąz lepsza w pojedynku Anna Chwastyniak (Leszno) – Daria Fajkus (Łaziska Górne) jest leszczynianka.

mps_sprint_kob

Dla nas szczęśliwszy był turniej sprintów Panów, gdzie mieliśmy kilku graczy ale dwójka z nich Maciej Kląskała i Tomasz Pajor dotarła do fazy medalowej. Kląskała w fazie eliminacyjnej pokonał młodszego Pajora – Michała w wyrównanym pojedynku (w rzutach zwycięstwa). Kolejno eliminował dalej Jarka Bonka 2:0, Marcina Grzesiaka 2:0 (oboje z Tarnowa Podgórnego). W półfinale w bardzo wyrównanym pojedynku Maciej pokonuje 2:0 Mikołaja Konopkę. W finale spotyka się z Jarosławem Michalakiem i znów toczy równą walkę i o Mistrzostwie Polski tym razem muszą decydować 3 rzuty zwycięstwa, w których lepszym o 1 kręgiel okazuje się Michalak. Maciej we wszystkich grach uzyskał średnią 201 kręgli – więc gra w finale była na pewno zasłużona. Mamy SREBRO i Wicemistrzostwo Polski.

mps_sprint_mez

Do półfinału dotarł również Tomek Pajor, który po drodze eliminował Karola Lipińskiego z Tucholi, Leszka Torkę z Tarnowa Podgórnego i Tomasza Uschlera z Gdańska. Dobrą passę przerwał w półfinale Jarosław Michalak a medalu pozbawił Tomka – Mikolaj Konopka, który wygrał pojedynek w meczu o brąz.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

GALERIA ZDJĘĆ

źródło: http://9wronki.pl/

Share this article with friends