Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Brąz Dominiki w Mistrzostwach Polski

📁 Informacje klubowe 🕔07.marzec 2016

W dniu 5 marca rozegrano w Gostyniu Mistrzostwa Polski Juniorów w konkurencjach „szybkich”. Miejsce trzecie w sprintach zdobyła jedyna reprezentantka naszego klubu – Dominika Zygarłowska.

mpj-sprint-juniorek-2016

W ćwierćfinałach Dominika pokonała faworyzowaną Maję Olszewską z Dębinek Gdańsk. Losy pojedynku musiały rozstrzygnąć rzuty zwycięstwa (19:15). Półfinał nie był już tak szczęśliwy dla alfianki, która także po rzutach zwycięstwa (17:18) musiała uznać wyższość Renaty Skrzypczak (Polonia Łaziska Górne). Bój o miejsce trzecie Dominika stoczyła z Julią Rzyhą. Zawodniczki wygrały po jednym torze i o wygranej zadecydowały dodatkowe trzy rzuty victory. Większą odpornością na stres wykazała się ku naszej uciesze Dominika, która przy wyniku 21:19 zapewniła sobie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w sprintach.
Mistrzostwo Polski zdobyła Renata Skrzypczak, która w pojedynku finałowym pokonała 2:0 Annę Piotrowską z Dziewiątki-Amica Wronki.

mpj-sprint-juniorow-2016

W konkurencji sprintów juniorów w pojedynku finałowym spotkali się Marcel Kociołek (Sokół Brzesko) z Michałem Pajorem (Dziewiątka-Amica Wronki). Tu także po bardzo zaciętym starciu zawodnicy musieli rozstrzygnąć wygraną rzutami zwycięstwa. Lepszy okazał się zawodnik z Wronek pokonując swojego rywala 21:11.

mpj-tm-juniorow-2016

W konkurencji tandemów mieszanych Dominka Zygarłowska sparowała się z zawodnikiem wronieckiej Dziewiątki-Amica – Radkiem Świniarskim. W ćwierćfinale trafili oni na  Julię Rzyhę (Czarna Kula Poznań) i Karola Sellmanna (Start Gostyń). Remis w setach rozstrzygnęły rzuty zwycięstwa, niestety tym razem nie na naszą korzyść (8:14).
Tytuł mistrzowski przypadł Renacie Skrzypczak (Polonia Łaziska Górne) i Marcelowi Kociołkowi (Sokół Brzesko).

WYNIKI MPJ SPRINT i TANDEMY MIESZANE

źródło: http://alfavector.kregle.net/

Share this article with friends