Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Bez medali w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych

📁 Informacje klubowe 🕔07.kwiecień 2016

W miniony weekend w gostyńskiej kręgielni Startu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji indywidualnej, par, sprintów, tandemów mieszanych oraz drużynowej. Alfę-Vector reprezentowały Ola Bonk oraz Weronika Torka, niestety tym razem bez medalowych sukcesów.

MP_Gostyń_2016-pary juniorki

W piątek zawodnicy rozegrali starty eliminacyjne w konkurencji indywidualnej, które zarazem wyłoniły zwycięzców w konkurencji par. Tu nasza żeńska para uplasowała się na miejscu szóstym (502+497=999). Ich wyniki indywidualne dały awans do finału indywidualnego, lecz już z dużą stratą do przodowniczek. Wygrała para z Pilicy Tomaszów Maz. w składzie Joanna Pawłowska i Julia Sidło z wynikiem łącznym 1066. Wśród juniorów młodszych triumfowali bliźniacy z Gostynia – Jędrzej i Kacper Michalakowie (1101).
W drużynówce Alfa-Vector połączyła siły z OSiR-em Tarnowo Podgórne. Sandra Mrowiec (451) oraz Jagoda Dziamska (472) wraz z naszymi dziewczynami zagrały na wynik łączny 1922 kręgle. Niestety było to zbyt mało, aby nawiązać walkę o medale. Dziewczyny ostatecznie uplasowały się na miejscu czwartym ze stratą 134 kręgli do triumfatorek z Dziewiątki-Amica Wronki. Wśród team’ów juniorów młodszych walka o zwycięstwo było bardziej zacięta, a Mistrzami Polski został Start Gostyń (2136).

MP_Gostyń_2016-sprint juniorki

Sobotnie starty wyłoniły zwycięzców w konkurencjach szybkich. W sprintach wystartowała Weronika Torka, która otarła się o medal. W eliminacjach Wera po rzutach zwycięstwa pokonała Karolinę Woźniak (Tucholanka Tuchola). Start ćwierćfinałowy poszedł całkiem gładko i po pewnie wygranych dwóch torach z Joanną Pawłowską alfianka awansowała do półfinału. W nim rozegrała emocjonujący pojedynek z Dorotą Kwapisz (Polonia 1912 Leszno). Po dwóch setach mieliśmy remis, a lepsza w rzutach zwycięstwa okazała się leszczynianka. Także mały finał „pocieszenia” nie okazał się szczęśliwy dla naszej zawodniczki, która w rzutach zwycięstwa musiała uznać wyższość Katarzyny Mroczkiewicz z Wronek. Tym samym Wera musiała się zadowolić miejscem czwartym, z którego i tak pewnie się cieszyła ;) Mistrzami Polski w sprintach zostali Dorota Kwapisz oraz Mateusz Goździk (Pilica Tomaszów Maz.).

MP_Gostyń_2016-ind juniorki

W niedzielę poznaliśmy mistrzów indywidualnych. Tak jak już wcześniej pisaliśmy Ola i Wera awansowały do finałów, lecz straty do czołówki po eliminacjach były już znaczne. Jednak po cichu liczyliśmy na dobre starty obu zawodniczek i awans w klasyfikacji. W pierwszym bloku juniorek zobaczyliśmy Weronikę, która atakowała z miejsca 13. Była to jednak walka zawodniczki samej z sobą. Wera poprawiła się w grze do pełnych, lecz katastrofalne zbierane dały jej ostatecznie tylko 459 kręgli i spadek na pozycję 16. Zdecydowanie lepiej zagrała w swoim drugim starcie Ola. Strącone 539 kręgli pozwoliły jej awansować o sześć oczek na miejsce 6. Mistrzami Polski zostali: Julia Paszyk (Dziewiątka-Amica Wronki) oraz Mateusz Goździk (Pilica Tomaszów Maz.).

MP_Gostyń_2016-ind juniorki podium

W klasyfikacji klubów uplasowaliśmy się na miejscu 8. z dorobkiem 13 punktów. Co ciekawe, tyle samo punktów zdobyły nasze zawodniczki rok temu ;)

WYNIKI MPJmł.

GALERIA ZDJĘĆ

Share this article with friends