Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

44. Puchar Poznania – podsumowanie

📁 Informacje klubowe, Turnieje 🕔01.wrzesień 2021

44. Międzynarodowy Puchar Poznania zapowiadał się ciekawie z uwagi na „Mickiewiczowską Liczbę” w nazwie i rzeczywiście tak było. Nie przyjechali tym razem nasi przyjaciele z Danii, Estonii i Niemiec, co z uwagi na okres pandemii było naturalne, ale i tak obsada była interesująca ze względu na współzawodnictwo.
W konkurencji mikst zwyciężyła para klubu KK Dziewiątka-Amica z Wronek w składzie Patrycja Grzelak i Maciej Olczyk z wynikiem 1075 kręgli wyprzedzając lepszymi zbieranymi parę gospodarzy w składzie Julia Hurnowicz i Karol Kęsy, a druga para Czarnej Kuli Agata Banaszak-Kamińska i Krzysztof Kamiński z wynikiem 1072 kręgle była trzecia.
Konkurencję kobiet wygrała Dominika Zygarłowska z KS Alfa-Vector z Tarnowa Podgórnego zbijając 1066 kręgli; drugie miejsce zajęła Julia Hurnowicz z wynikiem 1027 kręgli, a trzecie Patrycja Grzelak z wynikiem 1026 kręgli.
Niezwykłe emocje towarzyszyły konkurencji mężczyzn. Po eliminacjach prowadził nieznacznie Michał Szulc z Polonii 1912 z Leszna (obecnie najlepszy kręglarz eksportowy, który wykorzystał przerwę w rozgrywkach ligowych na Słowacji, gdzie reprezentuje barwy klubu Trstena Starek) wynikiem 582 wyprzedzając Krzysztofa Sobóla z Brzeska z wynikiem 580 kręgli; trzeci był Karol Kęsy z Czarnej Kuli po strąceniu 572 kręgli. Ostatecznie w finale pogodził wszystkich i wygrał zawody junior Maciej Olczyk z KS Dziewiątka-Amica z łącznym wynikiem 1141 kręgli (586 w finale). Drugie miejsce zajął Michał Szulc z wynikiem 1129 kręgli, a trzecie Krzysztof Soból z wynikiem 1120 kręgli. Przewodniczący SKK Maciej Kląskała, który nieomal po wyjściu z samochodu po podróży ze Słowenii przystąpił do gry, ostatecznie zajął przyzwoite 6 miejsce.
Zawody były dobrze zorganizowane, a słowa uznania należy kierować do zawodników i działaczy Czarnej Kuli, a w szczególności do Macieja Dokowicza i Karola Kęsego.
W trakcie zawodów obecni w kręgielni zgotowali fetę i złożyli gratulacje zawodnikowi Czarnej Kuli Borysowi Piaście, który na MŚ U-18 w Słowenii zdobył wspólnie z Aleksandrą Banaszak ze Startu Gostyń srebrny medal w tandemie mieszanym. Obecna była przy tym ekipa TVP z Poznania.
W 44. Międzynarodowym Pucharze Poznania wzięli udział zawodnicy 10 klubów, a także reprezentanci trzech Okręgowych Związków Kręglarskich (Małopolskiego, Pomorskiego i Poznańskiego). Ceremonię zakończenia zawodów zaszczycił swoją obecnością – ustępujący statutowo we wrześniu br. – Prezes Związku Bernard Broński, któremu mieliśmy okazję podziękować za współpracę i pomoc w latach 2009 – 2021.

Henryk Kulinowski
Bronisław Bednarek

WYNIKI 📷Galeria zdjęć
Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More