Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

43. Memoriał W. Zielińskiego i J. Krukowskiego – podsumowanie

📁 Informacje klubowe, Turnieje 🕔13.grudzień 2022

Organizacja zawodów 43 Memoriał W.Zielińskiego i J. Krukowskiego o charakterze ogólnopolskim dla dzieci i młodzieży przypomniał o zasługach obu patronów dla klubu KS Czarna Kula i kręglarstwa polskiego. Założyciel klubu i zasłużony trener wracają w naszej pamięci przy organizacji kolejnych memoriałów.
To także zawody z długą tradycją wspierane finansowo przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Zawody odbyły się na Czarnej Kuli w okresie 07 – 11 grudnia br. z udziałem 145 młodych sportowców reprezentujących 11 klubów z całego kraju. Gospodarze kręgielni mają świadomość, że obiekt nie jest już taki młody – przypomniała o tym awaria płytki sterownika, po którą trzeba było pojechać w trakcie zawodów do Lipska. Uczestnicy nie wiedzieli o awarii ponieważ zawody odbyły się, mimo to sprawnie – bez strat czasowych.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: dziewczynki – I i II m. zajęły siostry Kaja i Maja Zastróżna (Dziewiątka – Amica Wronki) poprzednio w takiej kolejności zakończyły start także w miesiącu wrześniu br.w Wielkopolska Zaprasza, III m. zajęła Zuzanna Zielińska (Startu Gostyń). Chłopcy stoczyli zaciętą walkę a o kolejności z obu startów zdecydowała różnica po 10 kręgli między zawodnikami pierwszej trójki – I m. Dawid Frąk II m. Stefan Podolski (Wrzos Sieraków Wlkp.) i na III m. Igor Poznański (Start Gostyń).
W młodziczkach zwyciężyła po solidnej grze Oliwia Ptak (Start Gostyń) przed Leną Jenek (Wrzos Sieraków Wlkp.) i Zuzanną Lisiecka (Start Gostyń).

W kategorii młodzików w świetnym stylu zwyciężył Jan Podolski (Wrzos Sieraków Wlkp.) przed Piotrem Tomaszewskim (Polonia 1912 Leszno) i Jakubem Przybyła (Dziewiątka – Amica Wronki). W pozostałych kategoriach, zwyciężyli po zaciętych pojedynkach – w juniorkach młodszych Wiktoria Poznańska przed Karoliną Nowak obie ze Start Gostyń i Zofią Maćkowiak (Czarna Kula) natomiast w juniorach młodszych Gabriel Zastawnik (BOSIR Brzesko) przed Piotrem Karczewskim (Polonia 1912 Leszno) i Mateuszem Ptakiem (Start Gostyń). Współzawodnictwo w tej kategorii stało na wysokim poziomie a Gabriel zakończył zawody ze świetnym rezultatem 1137 pkt – szczególnie popisał się w finale gdzie poprawił 16 letni rekord pierwszego toru „do pełnych” Jakuba Osiewicza , który teraz wynosi 114 kręgli.

Zespołowo zwyciężył Wrzos Sieraków 59 pkt przed Startem Gostyń 54 pkt i Dziewiątka Amica Wronki 37 pkt.
Organizatorzy wyrażają wdzięczność opiekunom „za wkład” w liczną frekwencję na zwodach a kolegom z Czarnej Kuli za pomoc i współpracę w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Należy także wspomnieć, że do tradycyjnych wyróżnień – puchary, medale i dyplomy oraz „paczki” świąteczne za sprawą Samorządu Wielkopolskiego, które otrzymali zawodnicy – klub gospodarzy wraz z firmą Klimaszewski i przyjaciele – wzbogacił pulę nagród o symboliczne upominki.

Dobry rzut!
Henryk Kulinowski

Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More