Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

40. Wielkopolska Zaprasza – podsumowanie

📁 Informacje klubowe, Turnieje 🕔29.wrzesień 2022

Zawody Wielkopolska Zaprasza – 40. Ogólnopolski Turniej Kręglarski dla dzieci i młodzieży posiada piękną tradycję – dlatego też, cieszy się zaufaniem władz sportowych i wsparciem finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Zawody odbyły się na Czarnej Kuli w okresie 21 – 25 września br. dzięki czemu zapewniliśmy realizację wszystkich życzeń dotyczących terminów startów przez zgłoszone kluby i sekcje.
Odnotowaliśmy podwójne zwycięstwa klubowe aż w trzech kategoriach: dziewczynki – I i II m. zajęły siostry Kaja i Maja Zastróżna (Dziewiątka – Amica Wronki) na III m. Zuzanna Przybylak Start Gostyń, chłopcy I i II m. Dawid Frąk i Jakub Kmieciak (Wrzos Sieraków Wlkp.) na III m. Mateusz Majer Polonia 1912 Leszno oraz w młodziczkach I i II m. Oliwia Ptak i Zuzanna Lisiecka (Start Gostyń) na III m. Aleksandra Kępik z Czarnej Kuli Poznań.
W kategorii młodzików w świetnym stylu zwyciężył Jan Podolski z Wrzosu przed Piotrem Tomaszewskim z Polonii 1912 Leszno i Konradem Rezler z Czarnej Kuli Poznań.
W pozostałych kategoriach zwyciężyli po zaciętych pojedynkach – w juniorkach młodszych Jagoda Rainka z Dziewiątki – Amica Wronki przed Mają Karpowicz z Polonii Łaziska Górne i Martyną Fiedler z Wrzos Sieraków natomiast w juniorach młodszych Mikołaj Poznański z Czarnej Kuli Poznań przed Mikołajem Bartkowiak z Dziewiątka – Amica Wronki różnicą 2 kręgli…, trzeci był Igor Kolonko Polonia Łaziska Górne.
W kategorii juniorów młodszych dopatrzyliśmy się absencji kilku juniorów i juniorek mł. między innymi z Brzeska i Tarnowo Podgórnego – zapewne z rozegrania w tym samym terminie kolejki ligowej.
Zespołowo zwyciężył Wrzos Sieraków przed Dziewiątka-Amica Wronki i Polonia 1912 Leszno.
Gratulacje na zakończenie zawodów składaliśmy także wyróżnionym –  w związku z zakończeniem kariery trener Marek Torka otrzymał wyróżnienie Zasłużony dla sportu – w stopniu srebrnym a wielce zasłużonemu dla grona sędziowskiego w okręgu poznańskim  Marian Buczkowski otrzymał symboliczną koszulkę sędziowską. Wyróżnienia i gratulacje przekazał Przemysław Spychaj Prezes Polskiego Związku Kręglarskiego

Henryk Kulinowski

Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More