Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

4 medale wronczan w Mistrzostwach Polski Młodzików

📁 Informacje klubowe 🕔08.grudzień 2015
4 medale wronczan w Mistrzostwach Polski Młodzików

W tym roku Leszno było gospodarzem Mistrzostw Polski Młodzików. Piękne biało-czerwone tory były dość szczęśliwe dla naszej reprezentacji, która przywiozła z tej imprezy 4 medale – 3 srebrne i 1 brązowy. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce.

W sobotę rozegrano turniej par, w których oczywiście liczyliśmy na medale. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców udało się zdobyć po srebrnym medalu. Srebro wśród młodziczek dla Angeliki Przybysz i Emilii Koniecznej. Fajnie, bo dla Emilii był to w sumie pierwszy poważny start w zawodach i mimo, że nie udało się zakwalifikować do finału indywidualnego to medal powinien być motywacją do dalszych treningów. Angelika za to pewnie awansowała do finału, gdzie mogła powalczyć o medal indywidualny. Nasza druga para Weronika Roszak i Julia Konieczna zajęła czwarte miejsce. Do finału indywidualnego dostała się Weronika.

Wśród młodzików liczyliśmy na pewny medal i udało się zdobyć srebro, które mimo wszystko jest lekkim niedosytem. Złoto było w zasięgu ręki ale zabrakło troszkę na finiszu gry Jakuba Kląskały Janka Klemenskiego, to właśnie oni zostali V-ce Mistrzami Polski, przegrywając dość niespodziewanie z gospodarzami z Leszna – Karolem Kube i Dominikiem Dykier. Na trzecim miejscu para z OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Krzysztof Bartkowiak i Marcin Byliński a dobrze zagrała jeszcze jedna nasza para – Mateusz Grzywaczewski i Krystian Górniak (ostatecznie piąta lokata).

Do finału indywidualnego młodzików awansowała piątka naszych młodzików: Kląskała Jakub, Kozłowski Bartosz, Klemenski Jan, Grzywaczewski Mateusz, Górniak Krystian i jak wcześniej wspomnieliśmy dwójka młodziczek: Przybysz Angelika i Roszak Weronika.

W finałach indywidualnych mieliśmy też sporo radości. Najpierw granicę 500 kręgli przekroczył Krystian Górniak. Jego 508 dało mu ostatecznie dobrą szóstą lokatę. Wysoką formę, zgodnie z przewidywaniami, pokazali grający obok w finale nasz zawodnik Jakub Kląskała i obrońca tytułu mistrzowskiego Jakub Cwojdziński z Tarnowa Podgórnego. Oboje grali świetnie, celując w rekord kręgielni. Ostatecznie o pięć kręgli powyżej tego rekordu (555) zagrał Cwojdziński i objął prowadzenie a nasz Jakub zajął drugą pozycję. Oboje musieli jednak poczekać co zrobią zawodnicy w ostatnim bloku (najlepsza czwórka po eliminacjach). Nikomu jednak nie udało się pobić wspomnianej dwójki, a prowadzący po eliminacjach Krzysztof Bartkowiak musiał zadowolić się brązowym medalem. Ostateczna kolejność na podium młodzików to Cwojdziński, Kląskała i Bartkowiak.

Mniej emocji było w finale młodziczek. Właściwie prowadzącą trójkę po eliminacjach: Ciszewską Angelikę, Łochowicz Annę (obie z Polonii 1912 Leszno) i naszą Angelikę Przybysz dzieliła tak duża różnica w kręglach nad pozostałymi, że mogły tylko między sobą porywalizować o kolory medali. Ostatecznie kolejność się nie zmieniła, zasłużone zwycięstwo odniosła Angelika Ciszewska, która dwukrotnie rzuciła ponad 500 kręgli. Drugie miejsce dla Anny Łochowicz a brązową medalistką została Angelika Przybysz.

Podsumowując, nie było to dla nas rekordowe mistrzostwa. Jednak po ostatnim turnieju w Gostyniu mogliśmy mieć obawy o to czy uda się zdobyć pozycje medalowe w Lesznie. Występ naszej reprezentacji można uznać więc za udany i cztery medale nas bardzo cieszą. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce, przegrywając z gospodarzami mistrzostw – Polonią 1912 Leszno. Na trzecim miejscu w klubowej uplasował się OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

📣WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

 

Share this article with friends