Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Wygrywamy Zielińskiego

📁 Informacje klubowe, Turnieje 🕔12.grudzień 2016

W dniach 08.12 – 11.12. w Poznaniu został rozegrany XXXVII Memoriał W. Zielińskiego i J. Krukowskiego. W turnieju wzięła udział spora grupa naszej młodzieży. W każdej  kategorii wiekowej mieliśmy  swoich przedstawicieli, co przyniosło oczekiwane efekty w kontekście niedzielnych gier finałowych.

Do finałów dostało się 9 naszych zawodników. W każdej kategorii reprezentował nas co najmniej jeden zawodnik/zawodniczka. W dzieciach bardzo dobrze pokazał się Kamil Tomalka, który swój start zakończył na trzecim stopniu podium, jednak to nie wszystko ponieważ w tym dniu również ustanowił swój nowy rekord życiowy (321) czego gratulujemy młodemu adeptowi kręglarstwa. Wśród młodziczek Julia Konieczna uplasowała się na 5 miejscu nieznacznie poprawiając swój wynik z eliminacji (455 i 462). W młodzikach blisko podium zakręcił się Mateusz Grzywaczewski (452 i 470) a zaraz za nim znalazł się Tobiasz Wilk (465 i 437).

W eliminacjach juniorki młodsze zagrały na wysokim poziomie. Czołówka odskoczyła reszcie stawki i w finale między sobą walczyły o stopnie podium. Katarzyna Mroczkiewicz po świetnych eliminacjach (570) była na prowadzeniu za nią leszczynianka Nicoletta Dudziak (550) a zaraz po niej Sandra Szczepska (545). W niedziele panie znacznie obniżyły loty, jako jedyna 500 osiągnęła zawodniczka Polonii Leszno – Nicola, Kasia zagrała 483 mimo to przewaga z eliminacji pozwoliła jej na odniesienie zwycięstwa. Sandra zakończyła na trzecim miejscu z wynikiem 499. Wśród panów finał zapowiadał się równie emocjonująco ponieważ w czołówce było dość ciasno i każdy miał szanse na wygraną. Od pierwszego bloku rozpoczął Jan Klemenski, niestety bez większych efektów zakończył swój start na miejscu 8 (490 i 481). W kolejnym grał Maciej Olczyk, który poprawił swój wynik w finale co cieszy i ostatecznie znalazł się na miejscu 5 (512 i 531). W ostatnim bloku zagrał Gracjan Machaj i również nieco lepiej zaprezentował się w finale (526 i 534) co wystarczyło na zajęcie trzeciego miejsca, przy lepszej postawie można było spokojnie walczyć o zwycięstwo.

Podsumowując, memoriał można uznać za udany tym bardziej, że po raz kolejny w tym sezonie zwyciężamy w klasyfikacji klubowej (48 pkt.), dalej za nami Tarnowo (38pkt.) i Leszno (32pkt.). Cieszy postawa naszych zawodników i coraz lepsze wyniki. Przed młodzieżą ostatni jeszcze w tym roku turniej świąteczny, liczymy na podobne lub lepsze osiągnięcia reprezentantów.

WYNIKI
Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More