Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

2. Memoriał Ryszarda Bonka – PODSUMOWANIE

📁 Informacje klubowe, Turnieje 🕔17.maj 2021

W dniach 12-16 maja rozegraliśmy 2. Memoriał Ryszarda Bonka. Do Tarnowa Podgórnego zjechało się 157. zawodników reprezentujących 9 klubów.

Młodzieżowy turniej zawitał tak naprawdę po raz pierwszy do kręgielni Vector. Przed rokiem z powodu pandemii nie udało się rozegrać jego pierwszej edycji w formule młodzieżowej. Późniejsze zmiany w kalendarzu SKK po obluźnieniu rygoru sanitarnego wymogły na naszym klubie podjęcie decyzji o organizacji turnieju na początku sierpnia 2020 r. wyłącznie dla juniorów młodszych i juniorów. Zapewne taka formuła przejdzie już do historii, a my będziemy mogli gościć w Tarnowie Podgórnym wyłącznie najmłodsze kategorie.

Przez pięć dni od godzin przedpołudniowych do godzin wieczornych kręgielnia tętniła życiem. Czuło się i było widać po samych zawodnikach na torach, że pragną gry po kolejnym lockdownie.

W kategorii dziewczynek do finałów awansowały 4 zawodniczki i to pomiędzy nimi rozegrała się walka o zwycięstwo. W finale zdecydowanie najlepiej zagrała Antonina Mikołajczak (Wrzos Sieraków) i jej przypadło pierwsze miejsce. Kolejne miejsca zajęły, jej koleżanka klubowa Amelia Łabędzka, trzecia była zawodniczka gospodarzy Gabriela Gdowska, a miejsce czwarte zajęła Karolina Włodarczyk (Polonia 1912 Leszno).

Do finałów w kategorii chłopców awansowało dwóch zawodników Wrzosu Sieraków, a także zawodnik Czarnej Kuli Poznań i Polonii 1912 Leszno. Dużą przewagę po eliminacjach osiągnął Dawid Frąk (Wrzos), z rekordem życiowym (358). 36-cio punktowa przewaga wystarczyła jemu na wygranie całych zawodów. W finale pierwsza trójka zawodników zagrała na zbliżonym poziomie, a najbardziej zażarta walka rozegrała się o miejsce 2. Ostatecznie zwycięsko z niej wyszedł zawodnik Czarnej Kuli – Marcin Nowicki. Miejsce trzecie przypadło Brunonowi Maćkowiakowi (Polonia 1912), a czwarte Jakubowi Ledwoniowi (Wrzos).

Walka o zwycięstwo w kategorii młodziczek rozegrała się pomiędzy siódmą, a drugą zawodniczką po eliminacjach. Dużą niespodzianką w finale był występ Martyny Fiedler (Wrzos), która rozpędzona z najlepszym wynikiem finałowym (551) nie dość że goniła rywalki to w pięknym stylu awansowała na miejsce drugie. Napędziła zapewne dużo strachu zwyciężczyni – Mai Mielcarek (Polonia 1912), choć wydawało się że leszczynianka ma wszystko pod kontrolą. Szybko z rywalizacji o zwycięstwo odpadła liderka eliminacji, Zuzanna Lisiecka ze Startu Gostyń (525), która po słabszym występie w finale musiała zadowolić się miejscem siódmym. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Nowakowskiej (Polonia 1912).

Zaciętą rywalizację o zwycięstwo zobaczyliśmy w kategorii młodzików pomiędzy Dominikiem Dutkiewiczem (Start), a Jakubem Synowcem (Wrzos).
Ostatecznie lepszy o 4 kręgle okazał się gostynianin, który w finale uzyskał najlepszy wynik w tej kategorii (559). Trzecie miejsce z już dość zanaczną stratą zajął Franciszek Chalasz (Wrzos).

W juniorkach młodszych mieliśmy swoją triumfatorkę. Marta Stachowiak (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) zagrała najlepiej w eliminacjach (570) i finale (555). Taki sam wynik w finale zagrała Magdalena Wysocka (Tucholanka Tuchola), która dzięki dobrej niedzielnej dyspozycji awansowała na miejsce trzecie. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Banaszak (Start) z 40-sto punktową stratą do zwyciężczyni. Troszkę szkoda siódmej pozycji Iwony Dziamskiej (Alfa-Vector). Po dobrej grze w eliminacjach (544), mieliśmy wielkie nadzieje że na pudle staną nasze dwie zawodniczki.
Niestety niedzielny start finałowy (491) pokrzyżował plany, nawet samej Iwonie 😉

Jakub Kuryło (BOSiR Brzesko) jako jedyny pokonał w turnieju barierę 600-set kręgli. Sztuki tej dokonał w eliminacjach grając dokładnie 604 kręgle i był w miarę pewnym pretendentem do zwycięstwa w kategorii juniorów młodszych. Jednak w finale szyki pokrzyżował jemu drugi po eliminacjach (582) Krzysztof Przewoźny (9-Amica Wronki). Z toru na tor wypracowana różnica kręgli z eliminacji pomiędzy panami malała. Ba, nawet była przez większość rywalizacji na korzyść wronczanina, który po emocjonującej grze (była szansa na kolejna 600-tkę) zwyciężył w turnieju. Jakub musiał zadowolić się miejscem 2. Trzecie miejsce przypadło jego koledze klubowemu Gabrielowi Zastawnikowi. W finale wystąpił także Artur Dziamski z Alfy-Vector (560+521), który rywalizację zakończył na miejscu 5.

W prowadzonej klasyfikacji klubowej pewne zwycięstwo odniósł Wrzos Sieraków (72 pkt.), przed Polonią 1912 Leszno (42 pkt.) i Startem Gostyń (26 pkt.). Alfa-Vector Tarnowo Podgórne wraz z Dziewiątką-Amica Wronki zajęli ex aequo miejsce 4. ze stratą 1 pkt. do Startu.

Podczas uroczystych dekoracji, których mieliśmy aż trzy (ze względu na stan epidemiologiczny) gościliśmy w kręgielni Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne – Radosława Szukałę (dekoracja dziewczynek i chłopców), Wicewójta Gminy Tarnowo Podgórne – Piotra Kaczmarka (dekoracja młodziczek i młodzików) oraz Prezesa Polskiego Związku Kręglarskiego – Bernarda Brońskiego (dekoracja juniorek mł. i juniorów mł. oraz klasyfikacja klubowa).
W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować Panom za obecność i pomoc w udekorowaniu najlepszych 🙂
Serdeczne podziękowania kierujemy także do Gminy Tarnowo Podgórne, która dla uczestników dekoracji podarowała piękne pamiątki związane z Gminą.
I na sam koniec… WIELKIE DZIĘKI!!! dla wszystkich uczestników 2. Memoriału Ryszarda Bonka. Było miło Was gościć 🙂
Już teraz gorąco zapraszamy do uczestnictwa w 3. edycji jedynego turnieju młodzieżowego w kręglarstwie klasycznym w Tarnowie Podgórnym.

Do zobaczenia! 🙂

 

🏅Wyniki 📷Galeria zdjęć
Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More