Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

XVIII TURNIEJ ŚWIĄTECZNY już za nami

📁 Turnieje 🕔01.styczeń 2018
XVIII TURNIEJ ŚWIĄTECZNY już za nami

W dniach 27-29.12.2017 na kręgielni VECTOR w Tarnowie Podgórnym został rozegrany tradycyjny Turniej Świąteczny, który od 18 lat organizuje Wielkopolski Okręgowy Związek Kręglarski w Lesznie, wspólnie z wybranym klubem. Od kilku lat partnerem organizacyjnym jest OSiR Vector.

 

W przerwie świątecznej do Tarnowa Podgórnego zjechało 76 uczestników z kilku klubów wielkopolskich. Tym razem zabrakło klubów z poza Wielkopolski.

W kategoriach dzieci zawody rozegrano jednym startem. Wśród dziewczynek wygrała Maria Pajor z Dziewiątka-Amica Wronki. Na podium na niższe stopnie weszły zawodniczki gospodarzy – Gabrysia Gdowska i Wiktoria Wąsala. Najlepszym chłopcem okazał się Dominik Dutkiewicz ze Startu Gostyń. Drugi był Janek Podolski z Wrzosu Sieraków a trzeci Marcel Piasta z Czarnej Kuli Poznań.

W młodziczkach wygrała Iwona Dziamska z OSiR Vector Tarnowo Podgórne, a okazała się lepsza od Julii Koniecznej z Dziewiątki-Amica Wronki i Oli Banaszak ze Startu Gostyń. Podium młodzików zajęli na najwyższym poziomie Kevin Prętki i na drugim stopniu Krzysztof Przewoźny – oboje z Wronek, na najniższym stanął Artur Dziamski grający w OSiR Vector.

W klasyfikacji juniorek młodszych było najmniej startujących a najlepszą trójkę stanowiły wronczanki – Wiktoria JądrzykWeronika RoszakSandra Szczepska. Wśród juniorów młodszych również najlepiej spisał się gracz z wronieckiej Dziewiątki – Janek Klemenski. On pokonał Tomasz Bylińskiego z Tarnowa Podgórnego i swoje kolegę klubowego Mateusza Grzywaczewskiego.

Warto wspomnieć, że w Turnieju Świątecznym tradycyjnie w finale uczestnicy grają od zera, nie jest brany pod uwagę wynik z eliminacji. Ten system, który obowiązuje na Mistrzostwach Świata i Pucharach Świata gwarantuje duże przetasowania w klasyfikacjach. Tak było i tym razem.

W dekoracji uczestniczyli prezesi związkowi: Bernard Broński i Maciej Kląskała, którzy towarzyszyli głównemu organizatorowi Janowi Majchrzakowi w dekorowaniu najlepszych, drobnymi upominkami.

WYNIKI KOŃCOWE

 

Prezes

Wielkopolskiego Okręgowego

Związku Kręglarskiego

Jan Majchrzak

Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More