Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Memoriał Zybera i Sobierajskiego za nami

📁 Turnieje 🕔13.listopad 2017

XVI Memoriału J. Zybera i J. Sobierajskiego przeszedł do historii. Kolejny turniej zorganizowany wzorowo przez Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska, z Markiem Podymą na czele. Należy też podkreślić współpracę z Wielkopolskim OZK w Lesznie, który zawsze wspiera organizacyjnie ten turniej.

W turnieju wystąpiło 150 zawodniczek i zawodników, z dziesięciu polskich i 2 zagranicznych klubów.

Zawodnicy walczyli o triumf w turnieju ale również o kolejne punkty w cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski. Następny – trzeci – turniej z cyklu odbędzie się w Poznaniu już w grudniu.

W Gostyniu w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

dziewczynki – Weronika Gbiorczyk (Polonia 1912 Leszno)

chłopcy – Dominik Dutkiewicz (Start Gostyń)

młodziczki – Małgorzata Kompa (Pilica Tomaszów Mazowiecki)

młodzicy – Mateusz Kraczewski (Polonia 1912 Leszno)

juniorki młodsze – Joanna Pawłowska (Pilica Tomaszów Mazowiecki)

juniorzy młodsi – Mateusz Goździk (Pilica Tomaszów Mazowiecki)

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Dziewiątka-Amica Wronki, która miała najwięcej finalistów, choć tym razem w żadnej kategorii wiekowej nie triumfowała. Należy pochwalić za to ekipę z Pilicy Tomaszów Mazowiecki, która zwyciężyła w trzech kategoriach wiekowych.

Na zakończeniu, które prowadził Marek Podyma, najlepszym wręczono puchary i nagrody. Tradycyjnie udekorowano również najlepszych techników, którzy najlepiej „zbierali” a okazali się nimi Joanna Pawłowska i Mateusz Goździk z Pilicy.

W klasyfikacji Młodzieżowego Grand Prix Polski fotel lidera zajmują: młodziczki – Dominika Bucholc (Tucholanka Tuchola), młodzicy – Filip Łochowicz (Polonia 1912 Leszno), juniorki mł. – Sandra Szczepska (Dziewiątka-Amica Wronki) i junior mł. – Jakub Cwojdziński (OSiR Vector Tarnowo Podgórne). Pozostały jeszcze cztery turnieje więc w tej klasyfikacji będzie się jeszcze dużo działo…

Wyniki końcowe Galeria zdjęć Klasyfikacja Młodzieżowego GPP [po 2 turniejach]
Share this article with friends

Similar Articles

35. Turniej Asów

35. Turniej Asów

W dniach 17-18.02.2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano 35. Turnieju Asów pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki - Marcina Witko.  Czwarty

Read More