Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich

📁 Turnieje 🕔24.październik 2017
Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich

W dniach 20-22 października na kręgielni w Tucholi odbył się 32 Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich. Turniej przeszedł do historii bo były to pierwsze zawody rozgrywane w cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski. Polski Związek Kręglarski wprowadził formułę podobną do seniorskiego cyklu aby podnieść poziom rywalizacji w kategoriach młodzików i juniorów młodszych.

Pierwsze punkty zostały więc zanotowane wśród uczestników. Najwięcej bo 200 pkt zdobyli zwycięzcy turnieju. A byli to: Marta StachowiakKrzysztof Bartkowiak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne wśród kategorii młodzika oraz Sandra Szczepska – Dziewiątka-Amica Wronki i Jakub Cwojdziński OSiR Vector Tarnowo Podgórne w kategoriach juniora młodszego.

W turnieju rywalizowały również dzieci. Wśród dziewczynek z dużą przewagą zwyciężyła zawodniczka gospodarzy Dominika Wysocka a wśród chłopców najlepiej spisał się Marcel Piasta z Czarnej Kuli Poznań ale jego rywalizacja z drugim Goranem Brzóską z Wronek była bardzo zacięta.

Drugi turniej Młodzieżowego GPP już w listopadzie w Gostyniu. Tam młodzież będzie rywalizowała w Memoriale Zybera i Sobierajskiego.

WYNIKI

Share this article with friends

Similar Articles

35. Turniej Asów

35. Turniej Asów

W dniach 17-18.02.2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano 35. Turnieju Asów pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki - Marcina Witko.  Czwarty

Read More