Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

XXXIII Puchar Wronek już za nami

📁 Turnieje 🕔25.luty 2019

We Wronkach odbyła się 33 edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Kręglarskiego o Puchar Wronek. Można rzec, że tym razem były to zawody międzynarodowe bo do Wronek zawitała kilkunastoosobowa ekipa z Czech a dokładnie z SKK Nachod. Dziękujemy naszemu przyjacielowi Zdenkowi Jaros, który zorganizował ten przyjazd.

W zawodach wystartowało 145 zawodniczek i zawodników z trzynastu klubów (dwunastu polskich i jednego z Czech). Wyniki były w większości bardzo dobre i zakręciło się nawet w grach finałowych blisko rekordów Polski. Najpierw Antoni Nowacki był bliski ustanowienia rekordu w młodzikach, zabrakło dwóch kręgli (ostatecznie zakończył z wynikiem 584). Później w finale juniorów młodszych niewiele zabrakło (bo trzech kręgli) Jakubowi Cwojdzińskiemu – 644.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: dziewczynki – Maria Pajor z Dziewiątki-Amica Wronki, chłopcach – Goran Brzóska z Dziewiątka-Amica Wronki, młodziczkach – Veronika Kabrtova z SKK Nachod, młodzikach – Antoni Nowacki z Polonii 1912 Leszno, juniorkach mł. – Wiktoria Jądrzyk z Dziewiątki-Amica Wronki oraz juniorach mł. – Jakub Cwojdziński z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyli gospodarze Dziewiątka-Amica Wronki przed Startem GostyńSKK Nachod.

Przypomnijmy, że turniej jest zaliczany do Młodzieżowego Grand Prix Polski

 

WYNIKI KOŃCOWE
Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More