Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

XXVII Puchar Leszna

📁 Turnieje 🕔26.wrzesień 2017

iPOS GRAND PRIX POLSKI – XXVII PUCHAR LESZNA 20-24.09.2017

Pierwszy turniej cyklu iPOS Grand Prix Polski – Puchar Leszna stał na wysokim poziomie i zakończył się sukcesem sportowego małżeństwa – Marty i Dawida Strzelczaków.

Najpierw kilka słów o paniach, bo dopiero sobota wyłoniła kilka zdecydowanych liderek i jednocześnie faworytek do końcowego zwycięstwa. Po eliminacjach najwyżej stały akcje Liwii Strzelczak (586), Anny Chwastyniak (579), Joanny Lajtke (570), Barbary Gandeckiej (567), Marty Strzelczak i Kingi Konopy (obie po 566) oraz Katarzyny Mroczkiewicz (562). Co ciekawe – Marta Strzelczak i Kinga Konopa miały identyczne pełne i zbierane a o kolejności decydowała ilość rzutów zerowych. Z pewnością w tej grupie trzeba było upatrywać zwyciężczyni zawodów w Lesznie.
Kilkoro panów zaprezentowało w eliminacjacj bardzo wysokie granie. Czołowa ósemka legitymowała się wynikami powyżej 600 przy czym w kilku wypadkach było to grubo ponad 600. Prowadził Dawid Strzelczak z wynikiem 678 (nowa życiówka), wyprzedzając Piotra Kielibę (660), Bartka Wlodarczyka (640), Arka Stacheckiego (638), Michała Szulca (633), Marcina Grzesiaka (630), Bartka Kruga (625) i Jakuba Osiewicza (618). Ostatni wynik dający finał męski wynosił 581.
Niedzielne gry finałowe przyniosły wiele emocji a najlepsze fragmenty gry dotyczyły finalistek i finalistów z pozycji 5-8. Wśród pań najwyższy poziom w finale zaprezentowały Marta Strzelczak i Kinga Konopa czyli zawodniczki z lokat 5 i 6. Marta grała rewelacyjnie do pełnych, Kinia lepiej zbierała a efektem ich rywalizacji toczonej na sąsiadujących torach były dwa wyniki niemal identyczne: 585 Marty i 584 Kingi. Pozostałe finalistki nie osiągnęły takiego pułapu a wszystko to razem dało przetasowania w czołówce turnieju.
Zwyciężyła Marta Strzelczak z wynikiem 1151 Tuż za nią uplasowała się Kinga Konopa (1150) a dalej Liwia Strzelczak (1143), Joanna Lajtke (1133) i Anna Chwastyniak (1126).
Niestety na finał nie stawiły się (z przyczyn nieznanych) dwie zawodniczki: Katarzyna Mroczkiewicz i Agata Banaszak.

U panów najlepszą „bitwę” stoczyli zawodnicy z miejsc 5-8 walcząc o awans w klasyfikacji. Po chwilami znakomitej grze choć także z widocznymi przestojami czołową „trójkę” utworzyli Michał Szulc (1253), Jakub Osiewicz (1250) i Bartek Krug (1248). Tylko „Gruzin” Grzesiak wypadł z walki o ścisłą czołówkę. Także w przypadku Kruga wyglądało na to, że od liderów odstanie ale piorunujący finisz Bartka mógł mu nawet przynieść podium.
Finaliści z miejsc 1-4 już nie grali tak ekscytująco. Tylko lider Dawid Strzelczak i chwilami Piotr Kieliba pokazali wysokie granie. Arek Stachecki już nie tak skuteczny jak dzień wcześniej a Bartek Włodarczyk z powodu bólu pleców nie dokończył finałowej gry.
Ostatecznie wygrał Dawid Strzelczak, jako pierwszy zawodnik w Polsce kończąc zawody z wynikiem powyżej 1300 a dokładnie 1313. Turniejowe „srebro” dla Piotra Kieliby (1268) a kolejne lokaty dla Michała Szulca (1253), Jakuba Osiewicza (1250) i Bartosza Kruga (1248).
Także u panów nie stanęło na finałowym starcie dwóch zawodników ale oni akurat są usprawiedliwieni. Adam Adolph przed zawodami w Lesznie miał duże problemy zdrowotne a Mikołaj Konopka w sobotę grał mecz ligowy na Słowacji i nie zdążył wrócić do Leszna.
Przy okazji gratulacje dla Konopki. W barwach klubu SKK „Starek” Trstena zagrał już w 3 meczach ligowych odnosząc 3 zwycięstwa w pojedynkach. W ostatniej kolejce zdobył jedyny punkt dla Trsteny w meczu z absolutnymi dominatorami Interligi słowackiej – Podbrezovą, pokonując jednego z serbskich asów – Daniela Tepsę. Brawo „Krecik”.
I jeszcze mała ciekawostka wynikowa. W niedzielnych grach finałowych padły znakomite wyniki do pełnych. Najpierw Leszek Torka na jednym z torów zagrał do pełnych 119 a kilka godzin później wynik ten poprawił Jakub Osiewicz zbijając do pełnych 121 „kołków”. A to już daje średnią nieco ponad 8 na rzut!!!

<relacja Irka Kaczmarka>

WYNIKI ONLINE
Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More