Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

XXV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego

📁 Turnieje 🕔28.marzec 2018

 

Sporą frekwencją zakończyliśmy, pierwszy w historii, cykl Młodzieżowego Grand Prix Polski. W Lesznie rozegrano tradycyjny turniej poświęcony pamięci dwóch znakomitych leszczyńskich działaczy kręglarskich: Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego.

Pisząc to podsumowanie będziemy zwracać uwagę na rozstrzygnięcie w turnieju ale również w całym cyklu, który możemy określić jako udanym „posunięciem”. Rywalizacja w turniejach dodawała emocji również właśnie w kontekście zbieranych punktów do klasyfikacji łącznej MGPP i właściwie w każdej mieliśmy do czynienia z sytuacją walki do końca o ostateczny triumf.

W kategorii dzieci nie prowadziliśmy klasyfikacji łącznej w cyklu, ponieważ w tej kategorii wiekowej nie obowiązuje jeszcze obowiązek posiadania licencji a dodatkowo tylko garstka dzieci startuje we wszystkich zawodach. W Lesznie w konkurencji dziewczynek mieliśmy rywalizację zawodniczek z jedynie dwóch klubów, miejscowej Polonii i z Jedności Kościan. Na podium komplet leszczynianek – Justyna Buksińska, Hanna Leciejewska i Weronika Gbiorczyk. Wszystkie ze świetnymi wynikami – odpowiednio 679, 656 i 639. Wśród chłopców aż dwudziestka rywalizowała o zwycięstwo. Najlepszym okazał się Goran Brzóska z Dziewiątka-Amica Wronki (683) przed swoim kolegą klubowym Aleksandrem Słodzinką (633) i zawodnikiem z Wrzosu Sieraków – Janem Podolskim (631).

W kategorii młodziczek zwyciężyła najrówniej grający w obu startach Iwona Dziamska z OSiR Vector Tarnowo Podgórne (538,531). Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Kompa z Pilicy Tomaszów Mazowiecki (498,532) a na trzecim Aleksandra Banaszak ze Startu Gostyń (502,506). Liderka cyklu GPP Julia Konieczna z Dziewiątki-Amica Wronki w Lesznie zajęła piątą pozycję a w klasyfikacji łącznej pewnie zwyciężyła (1110 pkt.). Drugie i trzecie miejsce dla zawodniczek OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Marty Stachowiak i Majki Wąsala.

Wśród młodzików mieliśmy dominację dwóch klubów, Polonii 1912 Leszno i OSiR Vector Tarnowo Podgórne. Ostatecznie zwycięstwo dla Michała Bonka z Tarnowa Podgórnego, który miał sporą stratę z eliminacji ale w finale grę poprawił i dosłownie ostatnim rzutem zapewnił sobie zwycięstwo. Na dwóch pozostałych miejscach leszczynianie: Piotr Kraczewski Filip Łochowicz. W klasyfikacji łącznej GPP wygrał Filip Łochowicz z Leszna przed Tobiaszem Wilk z Wronek i Krzysztofem Bartkowiakiem z Tarnowa Podgórnego.

Dość wysoki poziom sportowy mieliśmy w kategoriach juniorskich. Wśród juniorek najlepiej spisała się Nikola Kobiór z Polonii Łaziska Górne, która poradziła sobie z oporem dwóch zawodniczek gospodarzy. Anna Łochowicz na miejscu drugim i Nicoletta Dudziak na trzecim, choć warto zaznaczyć iż między pierwszym i drugim miejscem rywalizacja była bardzo zacięta. Dość dużą niespodzianką był na pewno słabszy start wronczanek, które w klasyfikacji łącznej cyklu przewodziły. Ostatecznie jedna z nich  Sandra Szczepska wygrała generalkę a Wiktoria Jądrzyk była trzecia. Wronczanki zostały przedzielone przez triumfatorkę turnieju w Lesznie – Nikolę Kobiór.

Wśród juniorów mieliśmy popis świetnej gry Mateusza Goździka. Aktualny Mistrz Polski w finale strącił 619 kręgli, co jest nowym rekordem kręgielni w tej kategorii wiekowej. Co ciekawe, poprzedni rekord (615) należał też do zawodnika Pilicy Tomaszów Mazowiecki (Pawła Osińskiego). Z tym wynikiem Mateusz wygrał zdecydowanie turniej ale nie wygrał klasyfikacji łącznej cyklu. Pozycję lidera obronił Jakub Cwojdziński, który w Lesznie był na miejscu czwartym. W Memoriale Krzymińskiego i Nowackiego na miejscu drugim zameldował się Bartosz Pośladek z BOSiR Brzesko a na najniższym poziomie podium stanął Szymon Kosz z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. W generalce znamy już zwycięzcę a pozostałe czołowe lokaty zajęli: Mateusz Goździk z Pilicy Tomaszów Mazowiecki i Mateusz Radzi z Dziewiątki-Amica Wronki.

W klasyfikacji klubowej turnieju w Lesznie zwyciężyli gospodarze przed OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Dziewiątką-Amica Wronki.

WYNIKI 📷Galeria zdjęć
Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More