Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Turniej z okazji Dni Rybacki w Sierakowie za nami

📁 Turnieje 🕔08.czerwiec 2016

Sieraków się rozkręcił na dobre. Na początku wakacji Karol Nowak wspólnie z Gminą Sieraków, OSiR Sieraków i SOK Sieraków zorganizował turniej w grze sportowej. Zawody były rozgrywane w ramach obchodów DNI RYBACKICH w Sierakowie. Frekwencja jak na okres wakacji dopisała, w turnieju wystartowało łącznie 57 osób, w tym 11 kobiet i 46 mężczyzn.

Formuła zawodów była zgodna z większością turniejów, rozgrywanych w grze sportowej. Mężczyźni i kobiety, które zgłosiły chęć udziału w turnieju wystartowali w grze eliminacyjnej na 120 rzutów. Do finału awansowało 6 najlepszych pań oraz 18 mężczyzn, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszym starcie.

Po eliminacjach liderami byli Joanna Lajtke z Polonii 1912 Leszno (561) i Maciej Krzyżostaniak z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne (597) ale nie obronili oni tych pozycji w grze finałowej. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Torka (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne), która zepchnęła liderkę eliminacji na drugie miejsce po bardzo dobrej grze w finale (576). Trzecie miejsce zajęła Anna Chwastyniak (Polonia 1912 Leszno).

Wśród mężczyzn w finale wielkie show pokazał Bartosz Krug z Dziewiątka-Amica Wronki. Jego 625 kręgli nie dało złudzeń rywalom, którzy mogli jedynie pograć o pozostałe miejsca na podium. Drugi był wspomniany już Maciej Krzyżostaniak a trzeci Leszek Torka – oboje z Alfa-Vector Tarnowo Podgórne. Niespodzianką w klasyfikacji mężczyzn była na pewno dopiero ósma pozycja najlepszego z leszczynian.

Turniej w Sierakowie powinien na stałe wpisać się w letni kalendarz kręglarski – obok turnieju w Tucholi na pewno będzie to fajne miejsce by się spotkać w luźniejszej formule.

ZAPRASZAMY ZA ROK


 

WYNIKI ONLINE
Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More