Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

VIII Jubileuszowy Turniej Kręglarski w Pleszewie

📁 Turnieje 🕔28.czerwiec 2017

W dniach 23 – 24 czerwca 2017 r. w Pleszewie rozegrany został VIII Turniej Kręglarski o Puchar Pleszewa, połączony z 60 leciem działalności TKKF Platan Pleszew. Do turnieju zgłosiło się 39 zawodników, w tym 9 Pań. Pierwsza faza turnieju – eliminacje, w których każdy z zawodników miał do wykonania 2×30 rzutów, wyłoniła finałową 12. Warto dodać, że w czasie eliminacji padło kilka wartościowych wyników, a najlepszym na tym etapie turnieju okazał się Patryk Wawrzyniak, który uzyskał wynik 373 kręgli. Najlepsza z Pań Beata Kaczmarek uzyskała wynik 334 kręgle.

Finał turnieju pokazał, że najważniejsza jest stabilna forma rzutowa, bowiem na podium znaleźli się ci zawodnicy, którzy uzyskali równie wysoki wynik, jak podczas eliminacji. I miejsce zajął Pleszewianin Adam Kołaski uzyskując wynik 731 strąconych kręgli (w eliminacjach 360 ). II miejsce również zajął zawodnik gospodarzy turnieju Janusz Jezierski z wynikiem 728 strąconych kręgli (w eliminacjach 368), III miejsce wywalczył reprezentujący Gostyń – Mikołaj Hajnsz strącając 723 kręgle (w eliminacjach 360.) Wśród Pań, które nie rozgrywały osobnego finału – liczył się wynik z eliminacji, najlepsza okazała się Beata Kaczmarek strącają 334 kręgle, II miejsce zajęła Justyna Witkowiak z wynikiem 331 strąconych kręgli, III miejsce przypadło Joannie Bartkowiak, która strąciła 304 kręgle.

 

Wręczenie pucharów i bardzo cennych nagród rzeczowych, ufundowanych przez FAMOT PLESZEW Sp. z o.o. nastąpiło podczas uroczystości obchodów 60 lecia TKKF Platan Pleszew, która zgromadziła wielu byłych i czynnych zawodników Towarzystwa oraz jego sympatyków. Uroczystość ta odbyła się na Sali głównej Cechu Rzemiosł Różnych w Pleszewie.

Wszystkim startującym zawodnikom i zawodniczkom serdecznie dziękujemy za przybycie, sportową rywalizację i wspaniałą atmosferę  podczas VIII Turniej o Puchar Pleszewa z okazji 60 lecia TKKF Platan Pleszew.

Do zobaczenia za rok

z kręglarskim pozdrowieniem

Dobry Rzut

Organizatorzy

Wyniki 📷Galeria zdjęć
Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More