Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

VI Puchar Rzemiosła – podsumowanie

📁 Turnieje 🕔18.marzec 2018

Cykl iPOS Grand Prix Polski nabrał tempa i jesteśmy już po przedostatnim turnieju, którym był VI Puchar Rzemiosła we Wronkach.

Tydzień temu na kręgielni wronieckiej pojawiły się nowe kręgle i gniazda na szachownicy, co miało pozwolić na wysokie granie. Poziom zawodów był dobry ale więcej atrakcyjnych wyników padło dopiero w niedzielę, podczas finałów. Choć kobiety tym razem zagrały już dobrze w eliminacjach, czego dowodem był fakt, że by znaleźć się w wąskim 12-osobowym finale trzeba było zagrać 551 kręgli. Liderka eliminacji Kinga Konopa jako jedyna rzuciła wynik powyżej 617. To, że Kinii we Wronkach gra się dobrze, dowodzi rekord kręgielni, który do tej pory wynosił 625 kręgli. Taki wynik Konopa rzuciła w zeszłym roku na V Pucharze Rzemiosła. Tym razem w finale pobiła go o jeden kręgiel i za ten fakt, z rąk prezesa Kląskały otrzymała tradycyjne „9 wiejskich jaj”.

Z dobrej strony we Wronkach pokazały się też juniorki. Patrycja Grzelak z Dziewiątki-Amica Wronki zajęła drugie miejsce, grając w eliminacjach 580 a w finale 564 kręgle. Na trzecim kolejna juniorka – Aleksandra Bonk z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne, która miejsce drugie przegrała zbieranymi (557+587). Na finiszu iPOS Grand Prix Polski na prowadzeniu wciąż Barbara Gandecka z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

Wśród mężczyzn poziom eliminacji bardzo wyrównany. W pierwszej fazie turnieju tylko dwa wyniki powyżej 600, a ich autorami byli Piotr Kieliba i Arkadiusz Stachecki. Dalej duży ścisk a na ostatniej pozycji do finału awansował Jarek Bonk. W finale padło siedem sześćsetek. Już w pierwszym bloku finałowym zaatakował Jakub Osiewicz, który wynikiem finałowym 637 dość wysoko postawił poprzeczkę. Bardzo interesujący był ostatni blok, w którym Leszek Torka, z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne, dość szybko odrobił znaczne straty z eliminacji (185 na otwarciu). Później jednak do dobrej gry Leona przyłączył się Piotr Kieliba, grający dla Dziewiątki-Amica Wronki. Ostatecznie turniej we Wronkach zwycięża Piciu Kieliba (628+636). Na drugim miejscu Leszek Torka (591+649) a na trzecim Jakub Osiewicz (577+637). W generalce iPOS Grand Prix Polski na prowadzeniu umocnił się Piotr Kieliba, któremu po piętach wciąż jednak drepcze Leszek Torka.

Ostatni turniej cyklu iPOS GPP na początku maja w Tarnowie Podgórnym, gdzie zapowiadają się duże kręglarskie emocje. Już dziś zapraszamy.

Najlepszych graczy VI Pucharu Rzemiosła udekorował prezes Kląskała, z pomocą trenerek Kadry Polski Seniorek – Ewy Iwickiej i Joanny Bonk. W tradycyjnym losowaniu nagrody rzeczowej (bon do sieci sportowej) szczęście dopisało Piotrowi Kielibie, dla którego tej niedzieli zaświeciło dużo słońca 😉

 

WYNIKI KOŃCOWE 📷Galeria zdjęć [James]
 

Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More