Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Turniej Miast TUCHOLA – wyniki

📁 Turnieje 🕔06.marzec 2022

W dniach 4-5.03.2022 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi gościł na swojej kręgielni 29 kobiet i 91 mężczyzn z całej Polski. W ramach ogólnopolskiego cyklu „Turniej Miast”, prowadzonego przez Polski Związek Kręglarski, w piątym turnieju cyklu wśród pań najlepszą okazała się Natalia Ostrowska z Tucholi z wynikiem 386 kręgli. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka z Wronek Edyta Kląskała, która strąciła 370 kręgli a na miejscu trzecim kręglarka z Pleszewa – Anna Szymoniak z wynikiem 364 kręgli. Co ciekawe dwie najlepsze zawodniczki turnieju okazały się skuteczniejsze od panów, wśród których najlepiej w zawodach zagrał Jakub Klimański z Gostynia (369), na drugim miejscu z takim samym rezultatem zawodnik z Tucholi – Marek Pasiński (o zwycięstwie decydował najsłabszy rezultat seta). Na trzecim miejscu podium Andrzej Schmidt z Tucholi (368). Wśród panów poziom zawodów bardzo wyrównany – najlepszy oraz czternasty zawodnik turnieju zmieścili się w przedziale 360-369 kręgli.

Kolejny, przedostatni turniej w ramach Turnieju Miast odbędzie się w Poznaniu. Rywalizacja drużynowa jest bardzo zacięta. Aktualnie prowadzi Leszno, przed Wronkami i Pleszewem, jednak różnice punktowe w czołówce są dość wyrównane. Indywidualnie wśród pań na czele Izabela Cwojdzińska, na drugim miejscu Anna Szymoniak a na trzecim Regina Gawłowska. Fotel lidera wśród panów należy do Karola Kęsego, obok trwa zaciekła rywalizacja a na miejscu drugim jest Krzysztof Kurpisz, na trzecim Marcin Frydryszak. Oj, będzie jeszcze ciekawie.

Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More