Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Młodzieżowe Grand Prix Polski – Puchar Wronek

📁 Turnieje 🕔26.luty 2018

Przedostatni turniej w cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski w sezonie 2017/2018 zawitał do Wronek. W dniach 22-25.02. młodzi kręglarze rywalizowali o kolejne punkty w cyklu ale również o puchary i nagrody ufundowane przez Gminę Wronki.

 

W połączonej kategorii dzieci zwyciężył zawodnik Zatoki Puck – Oskar Komowski. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka Tucholanki Tuchola – Dominika Wysocka a na miejscu trzecim tym razem stanął Dominik Dutkiewicz ze Startu Gostyń.

W młodziczkach zwyciężyła świetnie grająca Julia Konieczna z miejscowej Dziewiątki-Amica. Na drugim stopniu podium druga z zawodniczek wronieckich Aleksandra Fojud a na trzecim reprezentantka OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Marta Stachowiak.

W młodzikach bezapelacyjnie wygrał Tobiasz Wilk z Dziewiątki-Amica Wronki. Na drugim miejscu był zawodnik Polonii 1912 Leszno Filip Łochowicz a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Bartkowiak z OSiR Vector.

W juniorkach młodszych dwie pierwsze pozycje przypadły gospodyniom – pierwsze Sandrze Szczepskiej a drugie Wiktorii JądrzykJulia Sidło z Tomaszowa Mazowieckiego na miejscu trzecim.

W kategorii juniora młodszego triumfował Jakub Kuryło z BOSiR Brzesko i było to okazałe zwycięstwo. Na drugim miejscu Mateusz Goździk z Pilicy Tomaszów Mazowiecki a na trzecim Łukasz Kasprzak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

W klasyfikacji klubowej zdecydowanie zwyciężył zespół Dziewiątki-Amica Wronki (80 pkt) , na drugim miejscu OSiR Vector Tarnowo Podgórne (32 pkt) a na trzecim Pilica Tomaszów Mazowiecki (18 pkt).

W klasyfikacji Młodzieżowego Grand Prix Polski jest interesująco przed ostatnim turniejem w Lesznie. W młodziczkach prowadzi Julia Konieczna  z Wronek (950 pkt) i właściwie zagrozić jej może jedynie Marta Stachowiak z Tarnowa Podgórnego (910). W młodzikach prowadzi nadal Filip Łochowicz z Leszna ale tyle samo punktów (850) ma Tobiasz Wilk z Wronek, który przegrywa sumą kręgli z 5 turniejów (1 kręglem). Wśród juniorek młodszych prowadzi Sandra Szczepska z Wronek, której po piętach drepcze koleżanka klubowa Wiktoria Jądrzyk. Wśród juniorów młodszych prowadzi Jakub Cwojdziński ale za jego plecami groźny do końca Mateusz Goździk z Tomaszowa Mazowieckiego – tu przewaga Jakuba to tylko 40 punktów. Do końca będziemy mieli więc ciekawą rywalizację o historyczne zwycięstwo (bo pierwsze) w Młodzieżowym Grand Prix Polski.

WYNIKI KOŃCOWE Pucharu Wronek Klasyfikacja Młodzieżowego Grand Prix Polski

 

Share this article with friends

Similar Articles

35. Turniej Asów

35. Turniej Asów

W dniach 17-18.02.2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano 35. Turnieju Asów pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki - Marcina Witko.  Czwarty

Read More