Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Polski Seniorów

📁 Turnieje 🕔29.kwiecień 2018

Mistrzostwa Polski w Gostyniu zebrały całą „śmietankę” polskich kręgli. Do zdobycia Indywidualnego Mistrza Polski było trzeba rozegrać trzy dobre starty bo po turnieju par, który był startem eliminacyjnym indywidualnie, mieliśmy jeszcze w niedzielę start w półfinale i finał dla szóstki najlepszych z dwóch wcześniejszych startów.

Wśród par seniorek zwycięstwo odniosły leszczynianki Kinga KonopaAnna Chwastyniak. Kinga przy okazji pierwszego startu uzyskała dużą przewagę w klasyfikacji indywidualnej dzięki świetnemu występowi. Jej 609 kręgli robi wrażenie, tym bardziej że nikt z pań się nawet do tej granicy nie zbliżył. Drugie miejsce w parach zdobyły również leszczynianki Joanna LajtkeMonika Leciejewska a na trzecim zawodniczki Alfy-Vector Tarnowo Podgórne – Liwia Strzelczak Dominika Zygarłowska.

Wśród panów w jednej parze zawodnicy przekroczyli oboje granicę 600 kręgli i to zagwarantowało złoty medal. Tarnowianie Dawid Strzelczak Tomasz Masłowski uzyskując 1220 kręgli (odpowiednio 614 i 606 kręgli) zdobyli tytuł mistrzowski. Na miejscu drugim drugi duet z Tarnowa Podgórnego Marcin GrzesiakJarosław Michalak a na trzecim gracze wronieckiej Dziewiątka-Amica Bartosz Krug Piotr Kieliba.

Indywidualnie mieliśmy dwóch dominatorów. Wśród pań od początku do końca mistrzostw spokojnie do złota kroczyła Kinga Konopa. Jak już wspomnieliśmy jej pierwszy start (609) dał jej sporą przewagę i mógł zagwarantować spokojną grę w półfinale i finale. Za plecami Kinii jednak już tak spokojnie nie było. Kilka pań dzielnie rywalizowała o medale. Ostatecznie srebrny medal powędrował na szyję Barbary Gandeckiej z OSiR Vector Tarnowo Podgórne. O jej drugim miejscu zadecydował start w półfinale na poziomie 596 kręgli. Na miejscu trzecim Joanna Lajtke z Polonii 1912 Leszno. Medalistki do ostatnich rzutów goniła Małgorzata Kurcok z Łazisk Górnych. Mistrzyni Polski Juniorek świetnie finiszowała bo w trzeciej grze zagrała najlepiej 581 kręgli, co świadczy o dobrym przygotowaniu fizycznym przed Mistrzostwami Świata U23. Ostatecznie Gosia na miejscu czwartym.

Wśród panów nie było mocnych na Jakuba Osiewicza, który jest w tym sezonie w świetnej dyspozycji. Szkoda, że zawodnik z Gostynia tej świetnej formy nie zdecydował się wykorzystać na indywidualnych Mistrzostwach Świata i odmówił występu z orzełkiem na piersiach. Pewnie mógłby tam coś ugrać a przynajmniej powalczyć z najlepszymi. Wracając jednak do Mistrzostw Polski – tu Ośka grał trzy razy powyżej 600 (634, 631 i 609) i pewnie zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów. Drugie miejsce przypadło zawodnikowi z Wronek – Bartoszowi Krug, który w Gostyniu prezentował dobrą dyspozycję. Na miejscu trzecim Arkadiusz Stachecki z OKSiT Puck.

Wszystkim medalistom gratulujemy. Na zakończeniu szef kręglarstwa klasycznego – Maciej Kląskała udekorował medalistów a także wręczył Indywidualnym Mistrzom Polski bony na zakup własnych kul, co spotkało się z uznaniem wszystkich zgromadzonych. Może to nowy dobry zwyczaj, który spowoduje że na hamownikach będzie kolorowo.

📣Informacja organizacyjna 📣Plan startowy, wyniki 📣Album zdjęć

Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More