Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Polski Seniorów SPRINT i TANDEMY MIESZANE 2021/2022

📁 Turnieje 🕔20.czerwiec 2022

W dniach 18-19 czerwca w Brzesku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w konkurencjach szybkich. Po dłuższej przerwie 4-torowa kręgielnia OSiR w Brzesku gościła najlepsze zawodniczki i zawodników w Polsce, którzy rywalizowali w tandemach mieszanych oraz sprintach.

W tandemach zwyciężył duet z Tomaszowa Mazowieckiego – Julia Sidło i Mateusz Goździk, którzy pokonali w finale parę z Leszna – Annę Chwastyniak i Michała Szulca. Na trzecim miejscu uplasowali się: wronczanie Patrycja Sobieska i Maciej Kląskała oraz tandem Dorota Januszewska z Tucholi i Tomasz Uschler z Wejherowa.

Konkurencję sprintów zdominowały tym razem Wronki, których reprezentanci wygrali obie rywalizacje. Wśród pań najlepszą była Julia Brodziszewska, która w finale pokonała poznaniankę, reprezentującą Czarną Kulę Agatę Banaszak-Kamińską. Na trzecim miejscu zawody ukończyły Dominika Zygarłowska z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne i Anna Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno.

Wśród panów zwyciężył Bartosz Ruszczyk z Dziewiątka-Amica Wronki, w finale pokonując zawodnika gospodarzy BOSiR Brzesko – Jakuba Kuryło. Na miejscu trzecim dwaj zawodnicy z Wronek – Piotr Kieliba Jakub Kląskała.

Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More