Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

W Sierakowie rozdaliśmy medale w Mistrzostwach Polski Seniorów A

📁 Turnieje 🕔14.maj 2018

W dniach 12-13 maja 2018 w Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów A, czyli zawodniczek i zawodników powyżej 50 lat.

Zarówno wśród pań jak i panów tytuły obronili Ci, którzy w zeszłym roku triumfowali a byli to Agata Banaszak z Czarnej Kuli Poznań oraz Jerzy Szulc z Polonii 1912 Leszno. Oboje dość wyraźną przewagę uzyskali już w eliminacjach i w finale mogli spokojnie bronić swej pozycji.

Agata w eliminacjach zagrała 569 kręgli a druga w tej fazie zawodów Jadwiga Wojcieszak, reprezentująca Alfę-Vector Tarnowo Podgórne, miała na swym koncie 523 kręgle. Trzecia po pierwszym starcie była Dorota Kopańska z Czarnej Kuli. W finale na równym poziomie zagrały Agata, Jadzia i Justyna Witkowiak, która zaatakowała skutecznie miejsce na podium. Przypadło jej miejsce trzecie po dwa pierwsze bez zmian zajmowały odpowiednio Agata Banaszak i Jadwiga Wojcieszak.

Wśród panów w eliminacjach świetnie zagrał wspomniany Jurek Szulc a wynik 600 kręgli wśród Seniorów A budzi podziw. Drugi po eliminacjach był Zdzisław Knasiak (561) a trzeci Andrzej Nowak, który wygrywał zbieranymi z Markiem Podymą (557). W finale najlepiej spisał się Zdzisiu, który do wyniku dorzucił 550 kręgli. Jurek Szulc zagrał w finale zdecydowanie słabiej (520) ale przewaga z eliminacji wystarczyła do obrony tytułu przez polonistę. Zdzisław Knasiak z licencją Poznańskiego OZK utrzymał pozycję drugą a miejsce trzecie wywalczył Marek Podyma z SGLK Gostyń.

 

Naszym kręglarzom należą się też duże brawa i słowa uznania za przeprowadzoną w sobotni poranek akcję ratunkową. Jeden z wronczan stracił nagle przytomność z powodu zatrzymania akcji serca. Całe szczęście kilku uczestników turnieju zachowało zimną krew i dzięki dobremu przygotowaniu utrzymali zawodnika z Wronek przy życiu. Służby ratunkowe, które przybyły na miejsce, przejęły pacjenta i zawieźli do szpitala w Poznaniu. DZIĘKUJEMY – JESTEŚCIE CUDOWNI.

W niedzielę najlepszych udekorował Członek Zarządu i Kapitan Sportowy – Jarosław Bonk.

📣WYNIKI KOŃCOWE

Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More