Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Polski Sprintów i Tandemów Mieszanych U23 – Wronki 2021 – wyniki

📁 Turnieje 🕔07.czerwiec 2021

W dniach 5-6 czerwca we Wronkach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w konkurencji sprintów oraz tandemów mieszanych.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym, czego dowodem są dwa nowe Rekordy Polski i to takie, które zmazały z tabeli rekordów poprzednie sprzed kilkunastu lat. W tandemach mieszanych Rekord Polski U23 2×30 rzutów uzyskał duet z Dziewiątki-Amica Wronki – Wiktoria Jądrzyk i Mateusz Kląskała314 kręgli. W sprincie Juniorek nowy Rekord Polski U23 2×20 rzutów padł łupem Jagody Dziamskiej216 kręgli.

Wśród tandemów mieszanych zwyciężył duet Wanessa Krzętowska (Wrzos Sieraków) i Patryk Lukaszewski (Start Gostyń), który w finale pokonał parę Tucholanki Tuchola – Natalię Bucholc i Jan Główczeskiego. Na trzecim miejscu podium stanęły tandemy, które doszły aż do półfinałów czyli Wiktoria Jądrzyk i Mateusz Kląskała (Dziewiątka-Amica Wronki) oraz Daria Klunder (Tucholanka Tuchola) i Jędrzej Michalak (Start Gostyń).

W niedzielnych drabinkach pucharowych w konkurencji sprintów dużo się działo, bardzo dużo pojedynków remisowych, gdzie jak wiadomo decydują rzuty zwycięstwa, które budzą duże emocje.

W sprintach Juniorek można uznać, że tradycyjnie zwyciężyła zawodniczka z Wronek. Już czwartek raz z rzędu złoto wędruje na szyję zawodniczki Dziewiątka-Amica. Tym razem najlepszą okazała się Julia Brodziszewska. W finale Julia okazała się lepsza od zawodniczki Tucholanki Tuchola – Aleksandry Metlickiej. Na miejscu trzecim grę zakończyły Nicoletta Dudziak (Polonia 1912 Leszno) i Jagoda Dziamska (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne).

 

W kategorii juniorów najwięcej zimnej krwi zachowywał Mateusz Goździk (Pilica Tomaszów Mazowiecki), który w swojej drabince dwukrotnie sięgał po rzuty zwycięstwa by awansować dalej. W finale zmierzył się z drugim zawodnikiem Pilicy Szymonem Koszem, którego tym razem pokonał już 2:0. Na miejscu trzecim uplasowali się dwaj wronczanie – Jan Klemenski i Maciej Olczyk.

Dekoracji medalami mistrzowskimi dokonał Maciej Kląskała, którego wspierały nowy duet trenerski Kadry Narodowej Seniorek – Beata Włodarczyk i Nina Waszak, które w niedzielę przyglądały się grze polskich juniorek, którymi zapewne będą chciały wesprzeć Reprezentację Polski Seniorek.

WYNIKI
Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More