Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Na Mistrzostwach Polski do pełnych we Wronkach „pękło” 400 kręgli

📁 Turnieje 🕔21.maj 2018

Wronki były w tym roku gospodarzem Mistrzostw Polski do pełnych. Dobrze przygotowana kręgielnia pozwoliła rozegrać zawody na wysokim poziomie wynikowym a emocji sportowych nie brakowało.

Wśród drużyn żeńskich rywalizowało dziewięć zespołów, spośród których najlepszych okazał się zespół Alfy-Vector Tarnowo Podgórne – Danuta Pribe, Jadwiga Wojcieszak  Justyna Witkowiak. Na dwóch pozostałych miejscach stanęły drużyny gospodarzy, reprezentujące klub Dziewiątka-Amica Wronki. Na drugim miejscu drużyna Dziewiątki-Amica w składzie: Dorota SawalaBrygida GarczarekBeata Błajet a na trzecim Teresa KowalskaEdyta KląskałaMarzenna Spychała.

W turnieju drużynowym mężczyzn zagrało 30 drużyn. Zwycięstwo odniósł zespół Camillo Team Poznań w składzie: Szymon SobkowiakZdzisław KnasiakKamil Gustowicz ze świetną średnią 382,7 na zawodnika. Drugie miejsce przypadło drużynie Speedway Team Tuchola w składzie Karol LipińskiSławomir PolaszekMateusz Knitter. Najniższy poziom podium przypadł drużynie Liga Vector/SSR Poznań, w składzie Jarosław Muczek, Szymon Górecki i Waldemar Ruta.

W turnieju drużynowym, który był już eliminacjami indywidualnymi padło kilka świetnych rezultatów a w niedzielnych finałach, w których zagrało szesnaście najlepszych kobiet i czterdziestu mężczyzn, wspaniałych rezultatów nastąpił ciąg dalszy. Padło też rezultat powyżej 400 kręgli a jego autorką została Jadwiga Wojcieszak, wynik 401 kręgli dał Jadzi zwycięstwo. Na miejscu drugim finiszowała Danuta Pribe. Obie panie z miejsc 1 i 2 to zawodniczki Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Na trzecim miejscu wronczanka z Dziewiątka-Amica Brygida Garczarek.

Świetnie we Wronkach startował Zdzisław Knasiak z Poznania, który w sobotę ze swoją drużyną zdobył złoto a w niedzielę dołożył drugi tytuł mistrzowski, w grze indywidualnej. Zdzisiek w finale rzucił 399 kręgli i to dało mu upragniony złoty medal. Na drugim miejscu Szczepan Zydroń z Okocim Brzesko a na trzecim Szymon Sobkowiak z Poznania.

W zawodach we Wronkach wystartowało 122 osoby, turniej zgromadził więc sporą liczbę graczy. Kto będzie gościł Mistrzostwa Polski do pełnych za rok? To nie zostało jeszcze ustalone ale już niedługo będzie powstawał kalendarz imprez na sezon 2018/2019 więc chętni mogą już zgłaszać się do władz sekcji kręgli klasycznych PZKręgl.

📣WYNIKI KOŃCOWE

📷Galeria zdjęć
Share this article with friends

Similar Articles

35. Turniej Asów

35. Turniej Asów

W dniach 17-18.02.2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano 35. Turnieju Asów pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki - Marcina Witko.  Czwarty

Read More