45. Memoriał Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego
W dniach 4-8 grudnia 2024 r. na kręgielni KS Czarna Kula w Poznaniu odbyły się 45. zawody upamiętniające zasłużonych dla
Read MoreKręgle klasyczne – sport na całe życie
Tegoroczną edycję Grand Prix Polski do pełnych, rozgrywaną drugi sezon, należy uznać za udaną. Finałowe granie, w piątym turnieju, zorganizowane zostało w Sierakowie przez OSiR Sieraków, z pomocą lokalnych kręglarzy, pod przewodnictwem Karola Nowaka. Karol zorganizował zgrany zespół, który wspólnie podjął się ugoszczenia zawodniczek i zawodników z całej Polski.
Turniej o pomysłowej nazwie „Przebudzenie mocy” odbywał się w rytmach Gwiezdnych Wojen. Wspaniała oprawa każdego bloku, który rozpoczynała prezentacja zawodników, wychodzących niczym w NBA, przy zgaszonym świetle, błyskających kolorowych fleszach i dźwiękach muzyki filmowej, dodawała na pewno zawodnikom ochoty do gry. Wyniki na dobrze przygotowanej, leciwej już, kręgielni, były bardzo dobre. Emocje rywalizacji mieliśmy do ostatniego bloku, dzięki rozstawieniu najlepszych zawodniczek i zawodników w Grand Prix Polski.
Po rywalizacji przyszło nam również być świadkami sympatycznej dekoracji, którą poprowadził Maciej Kląskała, który był też sędzią głównym turnieju. W ceremonii zakończenia zawodów i całego cyklu podsumowano wyniki, udekorowano najlepszych i należy przyznać, że pod względem nagród też Sieraków spisał się znakomicie. Zorganizowanie kilku sponsorów pozwoliło triumfatorom odebrać obok regulaminowych nagród pieniężnych w cyklu Grand Prix Polski wiele drobniejszych nagród.
A jeśli chodzi o wyniki… Wśród kobiet ewidentnie bardzo dobrą końcówkę sezonu ma Izabela Cwojdzińska, która w Sierakowie triumfowała z rewelacyjnym wynikiem 380 kręgli. Pierwsze miejsce w turnieju „Przebudzenie mocy” dało również Izie awans na tron w całym cyklu Grand Prix Polski do pełnych w sezonie 2015/2016. Na drugim miejscu w turnieju uplasowała się miejscowa zawodniczka Olimpia Haładuda, która w pierwszym bloku sobotnim powiesiła poprzeczkę dość wysoko na poziomie 365 kręgli. Na najniższym stopniu podium stanęła gostynianka Violetta Kolendowicz (364). Liderka GPP po 4 turniejach Bogusława Ułasewicz w Sierakowie była na 11 miejscu i w ostatecznej klasyfikacji spadła o jedno oczko w dół, zajmując drugą pozycję. Na najniższym stopniu podium w całym cyklu Grand Prix Polski stanęła wronczanka Marzenna Spychała.
Wśród Panów emocji również nie brakowało. Mieliśmy sporo dobrych wyników. Ostatecznie na podium „Przebudzenia mocy” zameldowali się dwaj gracze z Leszna i jeden z Wronek. Zwyciężył Remigiusz Szabel, który pokonał ostatnim rzutem Dawida Podgórnego. Panowie z Leszna uzyskali odpowiednio 377 i 375 kręgli. Nieznacznie mniej bo 373 kręgle miał wronczanin Jakub Machniewski. Również ciekawie było pod względem rywalizacji w całym cyklu GPP. Fotel lidera obronił Rafał Biderman z Gostynia a na drugie miejsce wskoczył Andrzej Zagata, również z Gostynia. Co ciekawe obydwaj zawodnicy nie zagrali w pierwszym turnieju w Pucku. Mimo to, punkty zgromadzone w pozostałych 4 turniejach pozwoliły na ostateczny triumf. Na najniższym stopniu podium GPP stanął Jakub Machniewski z Wronek.
Podsumowując całość, warto organizować ten cykl w następnych sezonach. Widać po frekwencji, że formuła cyklu kilku turniejów spinająca w całość rywalizacji indywidualnej w ramach Grand Prix Polski, jest interesująca. Na zakończeniu entuzjastycznie przyjęto propozycję Macieja Kląskały, który stwierdził, że chyba warto przyjąć zasadę iż tak jak w grze sportowej Grand Prix Polski kończy się w Tarnowie Podgórnym, tak do pełnych powinniśmy kończyć w Sierakowie. Do propozycji odniósł się też Burmistrz Sierakowa, który obiecał, że kręglarstwo klasyczne w Sierakowie będzie przez gminę pielęgnowane i nadal będzie atrakcją turystyczną miasta. Nam pozostaje trzymać za słowo…
W dniach 4-8 grudnia 2024 r. na kręgielni KS Czarna Kula w Poznaniu odbyły się 45. zawody upamiętniające zasłużonych dla
Read More