Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

FINAŁ TURNIEJU MIAST – Puchar Prezesa

📁 Turnieje 🕔01.maj 2022

W Sierakowie rozegrany został Puchar Prezesa Wrzosu Sieraków, który był ostatnimi zawodami w cyklu Turniej Miast w sezonie 2021/2022. Wyniki turnieju sierakowskiego były na naprawdę wysokim poziomie.

Wśród kobiet puchar za pierwsze miejsce wzniosła Joanna Kurpisz  z Leszna, która uzyskała rezultat 380 kręgli. Na drugim miejscu z jednym kręglem mniej stanęła Danuta Pribe reprezentująca Tarnowo Podgórne a na trzecim Kamila Rutkowska z Poznania. W klasyfikacji końcowej Turnieju Miast zwyciężyła Izabela Cwojdzińska z Tarnowa Podgórnego, przed Joanną Kurpisz z Leszna i Anną Szymoniak z Pleszewa.

Wśród mężczyzn padło wiele świetnych rezultatów, choć troszkę zabrakło do wyniku 400. W Sierakowie triumfował Krzysztof Soból z Brzeska (397) przed Robertem Szczepskim z Wronek (396) oraz Januszem Jezierskim z Pleszewa (393). Ciekawa była rywalizacja o zwycięstwo w całym cyklu. Tu zwycięzca ostatniego turnieju Krzysztof Soból zdobył też pierwsze miejsce w ostatecznym rozrachunku, wyprzedzając Radosława Cwojdzińskiego z Tarnowa Podgórnego oraz Karola Kęsego z Poznania.

W łącznej klasyfikacji miast sklasyfikowano 12 miast. Zwyciężyło Leszno, przed Pleszewem i Brzeskiem.

1 Leszno
2 Pleszew
3 Brzesko
4 Tarnowo Podgórne
5 Wronki
6 Gostyń
7 Poznań
8 Sieraków
9 Kościan
10 Śrem
11 Tuchola
12 Lubin

Zapewniamy dobrą zabawę i niespodzianki.

Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More