Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

9 Puchar Rzemiosła – podsumowanie

📁 Turnieje 🕔09.sierpień 2021

W dniach 06-08 sierpnia 2021 r. we Wronkach został rozegrany 9 Puchar Rzemiosła. W niezbyt tradycyjnym okresie letnim ale z dobrym poziomem sportowym, czego dowodem nowy rekord kręgielni, który jest równocześnie nowym rekordem Polski w kat. juniorek – 636 kręgli uzyskała Nicoletta Dudziak z Polonii 1912 Leszno. Oczywiście z takim wynikiem finałowym (563 w eliminacjach) Nicoletta musiała wygrać turniej i zainkasować główną nagrodę. Drugie miejsce przypadło Dominice Zygarłowskiej z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne a trzecie Nicoli Kobiór z Polonii Łaziska Górne.

Wśród panów eliminacyjny start Michała Szulca z Polonii 1912 Leszno 642 kręgle, dawał duży komfort przed finałem. Buliś był jednak najlepszy również w finale, gdzie dołożył 617 kręgli i odniósł pewne zwycięstwo. A za jego plecami też dużo się działo, ostatecznie na drugim miejscu start zakończył Mateusz Klecha z Polonii 1912 Leszno a na trzecim Tomasz Masłowski z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne.

Cieszy dobra forma kilku juniorek i juniorów, przez zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Mamy nadzieję, że reszta Reprezentacji Polski również dołączy z formą na najważniejszy start tego roku w Słowenii. Na zakończeniu Pucharu Rzemiosła skład Reprezentacji Polski U-18 na pierwszą część słoweńskich Mistrzostw Świata podali trenerzy Kadry Narodowej: Tomasz Masłowski i Adrian Szulc. Powołania odebrali szczęśliwcy, którzy w ostatnich tygodniach mocno rywalizowali o możliwość reprezentowania naszych barw. Ostatecznie skład reprezentacji Polski U-18 wygląda następująco:

Juniorki młodsze:
– Nicola Kobiór
– Marta Stachowiak
– Aleksandra Skoneczna
– Kornelia Kujda
– Aleksandra Banaszak
Juniorzy młodsi:
– Jakub Cwojdziński
– Jakub Kuryło
– Borys Piasta
– Antoni Nowacki
– Piotr Kraczewski
Wszystkim powołanym gratulujemy.

 

🏅Wyniki końcowe 9. Pucharu Rzemiosła
Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More