Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Bory Tucholskie 2015

📁 Turnieje 🕔12.sierpień 2015
Bory Tucholskie 2015

Sześciu naszych reprezentantów zdecydowało się uczestniczyć w tradycyjnym letnim turnieju kręglarskim o Puchar Borów Tucholskich, który rozgrywany jest w ramach obchodów Dni Borów Tucholskich.

Na wymagającej kręgielni zmierzyło się ponad sześćdziesięciu kręglarzy z całej Polski. Forma wakacyjna i trudny obiekt, na którym ciężko uzyskać wysokie rezultaty, nie przeszkodziła w tym by dobrze się bawić w sportowej atmosferze.
Na trybunach zgromadzeni kibice wspierali kręglarzy, było sympatycznie.Z naszych reprezentantów do finału awansowało trzech: Maciej Kląskała (z piątej pozycji), Tomasz Pajor (z dziesiątego miejsca) i Jarosław Maćkowiak (z czternastego). Pozostali gracze mieli znacznie słabsze rezultaty i w finale oglądali i wspierali swoich kolegów z trybun.

W niedzielnym finale najlepiej spisał się Maciej Kląskała, który zagrał trzeci wynik. Były szanse nawet na podium, Maciej gonił czołówkę po eliminacjach ale ostatecznie nie zmienił pozycji piątej. Tomek Pajor zagrał troszkę słabiej w finale i spadł na jedenaste miejsce, Jarek Maćkowiak awansował na miejsce 12. Wśród mężczyzn triumfował Piotr Kieliba z Polonii 1912 Leszno przed świetnie grającym w finale Markiem Gierszewskim z Tucholanki Tuchola. Miejsce trzecie obronił Arkadiusz Stachecki, który w finale zagrał zdecydowanie słabiej.

Naszych reprezentantek zabrakło w tych zawodach. Finał kobiet był bardzo emocjonujący. Zwyciężyła Dorota Januszewska z Tucholanki przed swoją koleżanką klubową Aliną Pstrąg-Wiligała i przed zawodniczką Polonii 1912 Leszno – Kingą Konopą.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

<źródło: 9wronki.pl >