Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

46. Puchar Poznania – podsumowanie

📁 Turnieje 🕔13.lipiec 2023

27 sierpnia 2023 r. poznaliśmy zwycięzców 46. Puchar Poznania. Poniżej zamieszczamy krótkie podsumowanie przesłane przez organizatora.

Zawody o Puchar Poznania tradycyjnie otwierają sezon w polskim kręglarstwie klasycznym. Tak było też w miniony weekend. Do Poznania na zawody rozegrane w kręgielni Czarnej Kuli, wspierane finansowo przez Miasto Poznań przyjechało 63. sportowców z 10. klubów z całej Polski.
W mixtach z dużą przewagą zwyciężyli reprezentanci KS Alfy-Vector Tarnowo Podgórne Aleksandra Bonk i Marcin Grzesiak przed Julią Paszyk z KK Dziewiątka-Amica Wronki i Mateuszem Klecha z SKK Polonia 1912 Leszno oraz parą KS Start Gostyń Anną Dudkowiak i Karolem Sellmannem.
W klasyfikacji seniorek zarówno w eliminacjach jak i finale najlepiej grała Aleksandra Bonk, która wyprzedziła Agatę Banaszak-Kamińska (KS Czarna Kula Poznań), trzecia była Weronika Paszyk, w 6-tce znalazła się także inna zawodniczka z Czarnej Kuli Poznań – Katarzyna Wieczorek, która zajęła 4 miejsce.
W klasyfikacji seniorów po dużych emocjach w końcówce zawodów, zwyciężył Karol Sellmann z KS Start Gostyń przed Mateuszem Goździk z KS Pilica Tomaszów Mazowiecki, trzeci był Adrian Szulc z SKK Polonia 1912 Leszno. 7. miejsce zajął Karol Kęsy z KS Czarna Kula Poznań.
Zawody obfitowały w wartościowe wyniki – dla wielu zawodników zaskoczeniem było, że kręgielnia „pozwala grać”, a tradycyjnie dobra atmosfera na kręgielni i sprawna organizacja temu sprzyjała.

W imieniu gospodarzy
Henryk Kulinowski

Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More